Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pozew o alimenty- prosze o pomoc w sporzadzeniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-08, 09:58   #10
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: pozew o alimenty- prosze o pomoc w sporzadzeniu

Cóż, też gdzieś czytałam, że są jakieś tam koszty sprawy, ale jeśli we wniosku poprosi się o zwolnienie z nich to zawsze uwzględniają. Jest tyle opinii że najlepiej bedzie jeśli pojade do sądu i dowiem sie u źródła. Byłam już wczoraj w sądzie okregowym ale nie chcieli ze mną gadać bo nie jestem zamężna. Czy ja dobrze rozumiem, że to zabezpieczenie jest po to, aby tata dziecka już podczas rozprawy płacił co miesiąc?

Vixen wspomniała o dogadaniu sie... ja do tej pory myślałam, ze mogę składac wniosek tylko do 3 roku życia dziecka. Jeśli teraz okazuje się , ze wcale tak nie jest to czy rozsądnym jest złożenie wniosku czy branie do ręki 400-500 zł a kiedy pojawi się problem ze spłatą to wtedy składać wniosek? Wole wszystko załatwić formalnie ale mam obawę, że sąd przyzna mniejsze alimenty niż te 400-500 zł które proponuje mi ojciec .Dodam, ze z tego co czytam otrzymanie zasądzonych 500 zł o które chcę wnosić graniczy z cudem przy zarobkach ojca 2000 zł brutto. Jak byłoby rozsądniej zrobić?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując