Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - pozew o alimenty- prosze o pomoc w sporzadzeniu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 11:16   #12
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pozew o alimenty- prosze o pomoc w sporzadzeniu

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
czy rozsądnym jest złożenie wniosku czy branie do ręki 400-500 zł a kiedy pojawi się problem ze spłatą to wtedy składać wniosek? Wole wszystko załatwić formalnie ale mam obawę, że sąd przyzna mniejsze alimenty niż te 400-500 zł które proponuje mi ojciec .Dodam, ze z tego co czytam otrzymanie zasądzonych 500 zł o które chcę wnosić graniczy z cudem przy zarobkach ojca 2000 zł brutto. Jak byłoby rozsądniej zrobić?
Ze wszystkich moich znajomych, którzy mieli rozwiedzionych rodziców, nikt nie dostał 500 zł. Nawet na dwoje dzieci. Najczęściej było to ok. 300 zł. No bo jak ojciec zarabiał 1200/1500 zł na rękę, to nie mogli zabrać mu 1/3 czy więcej wypłaty. Tylko nie rozumiem, czemu były chce się dogadać, a nie chce mieć tego normalnie prawnie zasądzonego? Przecież jeśli jest w stanie płacić 500 zł, to nawet jeśli zasądzą Ci 300, to on może płacić dodatkowo 200 zł. Chyba, że tak naprawdę chce się wymigać i albo dostaniesz tę kasę do ręki, albo nie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując