Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-12, 14:49   #3138
Doktor bez licencji
Przyczajenie
 
Avatar Doktor bez licencji
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez curlier Pokaż wiadomość
Hej, od 12 maja biorę codziennie 1 tabletkę tetry (300 mg), mam silny trądzik pozostawiający blizny.

Dermatolog zaproponował mi kilkuletnią kurację tym antybiotykiem (3-4 lata) albo izotek. Na izotek nie chcę się decydować jak na razie. Postanowiłam brać ten antybiotyk nadal, jednak zaczęły mi bardzo wypadać włosy, więc myślę o ewentualnym odstawieniu. Teraz bardzo rzadko mi coś wyskakuje. Czy ten antybiotyk powinno odstawiać się stopniowo? (teraz np. zaczęłabym go brać co 2 dni, potem co 3 aż w końcu całkowicie odstawiłabym).

Pytam tutaj, ponieważ nie mam teraz możliwości wybrania się ponownie do lekarza, a bardzo mnie martwi to wypadanie. No i oczywiście niektóre z moich narządów też mogłyby ucierpieć z powodu takiej długiej kuracji. Od 2 dni używam także Epiduo, liczę, że trochę zapobiegnie powstawaniu nowych pryszczy...

Proszę bardzo o jakiekolwiek rady co do ostawienia tetry
Koniecznie sprawdź wątrobę! Badania drogie nie są a będziesz wiedzieć czy coś złego z twoim oranizmem się dzieje.
A bierzesz coś osłonowo?
Doktor bez licencji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując