Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Drugi kierunek a języki obce.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-14, 08:55   #69
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Drugi kierunek a języki obce.

Cytat:
Napisane przez _Ade Pokaż wiadomość
We Wrocławiu jest kilka firm, w których nasi znajomi za znajomość właśnie fr mają wyższą pensje. Pracodawca opłaca studia pracownikowi nie dlatego, że jest kiepski (po co miałby inwestować w niego?) tylko w korpach często są sztywne reguły, tego kto może np. awansować. Pan od 5 lat programuje i żeby zostać kierownikiem projektu musi iść na studia. Oczywiście mój TŻ jest wspaniały :P ale wypowiadam się dlatego że przebywam w gronie ludzi z branży IT, ludzie pracują od wielu lat i widzę jak sobie radzą. Nikt nie ma 2 kierunków, większość ma tylko inż.- pracują, zarabiają świetnie, liczy się angielski, wiedza specjalistyczna i doświadczenie- jak to masz jesteś ustawiona.
No więc o to chodzi. Ja też się obracam w takim towarzystwie. I też większość na inżyniera, dlatego nie poszłam na licencjat tylko na inżyniera(pomijając miłość do informatyki), nie chciałam uczyć się samej teorii jak to na licencjacie jest.

Drugi kierunek czy język obcy, to przyszło z ambicji niż ze strachu przed brakiem pracy.

Widzisz, francuski a w wielu firmach szukają też z innymi językami Dlatego teraz w sumie w językach można przebierać, bo wiele, nawet tych mniej znanych, mniej używanych, jest rozchwytywanych.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Angielski, francuski i niemiecki - te 3 języki zawsze będą potrzebne, jeśli mieszka się w Europie Plus jakiś konkretny już do danego kraju. To, że ludzie nie chcą się u Ciebie w mieście uczyć nie znaczy, że coś z nim jest nie tak, u mnie np. jest zatrzęsienie szkół z francuskim

Dziewczyny, nie ma co próbować przekonywać na siłę pffe, że studenci zaoczni mogą też być dobrymi specjalistami - ma takie zdanie i wiadomo, że go nie zmieni, nawet jakbyś łopatą nakładały. Nie to, nie, trzeba uszanować inne zdanie, nawet jak uważamy je za błędne Wszystko i tak zależy od osoby, jej wiedzy i umiejętności a nie jej trybu studiowania.
A ja właśnie obserwuję zatrzęsienie na chiński Niemiecki odpada na samym początku, po prostu nie trawię tego języka. Może faktycznie francuski. Hiszpański w sumie też jest często używany. Teraz jak się patrzy na ogłoszenia o pracę to też mają różne wymysły.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując