Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-21, 14:09   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

"chciałam być ponownie wolontariuszem.. ale poprzednie edycje mnie zniechęciły.. takie same opinie mam od znajomych wolontariuszy z poprzedniej edycji. przede wszystkim cała biurokracja i problemy to z opisem to z ankietą. obowiązkowe całodniowe szkolenie, które co roku jest tak samo bez sensu, bo cała idea tego dnia opiera się na wyjaśnieniu na czym polega pomoc (gdyby ktoś nie chciał pomagać to by po prostu nie był wolontariuszem), a nie na tym jak mamy wypełniać ankiety oraz o spotkaniu z rodziną i oczywiście było by szkolenie krótsze. gdyby nie wiedza z poprzednich edycji to nikt nowy by nie wiedział, że wypada poinformować darczyńcę, aby większość paczek była zapakowana w papier świąteczny (oczywiście ci co wiedzieli to przekazywali info nowym wolontariuszom) co powinno zostań poruszone na skzoleniu. ważne jest także, że mało czasu jest na wszystko, w tamtym roku musiałam 2 tygodnie czekać, żeby wpisywać rodziny. Każdy ma też inne obowiązki. Uznaliśmy to za brak szacunku do nas wolontariuszy gdyż moja liderka zgłaszała uwagi, ale te problemy były zamiecione jak pod dywan, dlatego piszę tu swoją opinię. robicie wielką aferę, że ludzie nie chcą pomagać, ale tak nie jest. znam ludzi, którzy by się przyłączyli, jednak dopiero jakby zaszły pewne zmiany. cała idea szlachetnej paczki jest bardzo ważna, ale system zawodzi."

"Uwierzcie mi teraz jest gorzej... To prawdopodobnie moja ostatnia edycja. Jak mam lepiej uzasadnić to że warto rodzinie pomóc? Nie są patologiczni, starają się jak mogą, ale nie, to za mało bohaterskie. Telefon od osoby sprawdzającej (ktoś inny niż osoba, która zwróciła opis), że jak to możliwe, że jak dostali kiedyś paczkę sytuacja się pogorszyła? Ta mądra pomoc jest troszkę mityczna, wiem, że się zdarza, ale jak ja mam uzasadnić biedę ludzi bez wykształcenia i żadnych perspektyw? Jeszcze pokazywanie bohaterskiej postawy rodziny - w kilku opisach w rejonie odrzucono ten fragment, bo to stwierdzono, że została opisana sytuacja, a nie postawa (4 opisy trafiły do jednej osoby sprawdzającej w regionie, zawsze różne osoby mi sprawdzały). Róbcie szkolenia z opisów - 3 lata temu było bardzo dużo o tym na szkoleniu."

"Tak ale Joanna musisz mieć świadomość że każdego roku duży odsetek SuperW się zniechęca do ponownego uczestniczenia. Dlaczego? Np przez chaos jaki trwa wewnątrz, terminy często czysto z kosmosu i naciskanie na ludzi jak w dużej korporacji bo to musi być zrobione... a ja mówię sorry wpisałem się do Paczki i tego nie cofnę ale nie będę zasuwał jak jakiś robocik, nie spał po nocach bo komuś w Paczce się nagle zmieniło i coś musi być zrobione..."

to cytaty tylko spod jednego postu. odpowiedź paczki - jak się nie podoba to nie musicie brać udziału
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora