Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Słodkie mamy -przepisy, porady itp
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-06, 11:51   #3818
noadia
Raczkowanie
 
Avatar noadia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 301
Dot.: Słodkie mamy -przepisy, porady itp

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość
No co Ty. Ja się kulam, ile sie da, choć przez ta cukrzycę mogłabym juz teraz rodzić, bo bezradność na to dziadostwo łapie.. Dziś odebrałam wyniki.
Przeklejam mój wpis z watku styczniówek: HbA1C przy normie 4,8-5,9 -> 6,29. Zastanawiam się, czy to nie z tego powodu, że już kilka dni przed pierwszą krzywą miałam glukozę w moczu, czyli cukier był przekroczony, ten wyniki to suma trzech ostatnich miesięcy, a ja tak na prawdę dietę stosuję od 15-10.

Co myślicie o mojej teorii?

Ciała ketonowe -> śladowe ilości.
Nie ma sie co dziwić z tymi ketonami. Ja schudłam, jem coraz mniej, a cukry czasem kiepskie Zaczęłam nastawiac się psychicznie na ta insulinę. Zrobię wszystko, żeby tylko synowi nie zaszkodzić. Trudno.. Strach ma wielkie oczy mówi się, może to nie będzie takie złe. W poniedziałek mam obydwie wizyty: gin i diab

Mlebidakin, Noadia, wy robiłyście tą hemoglobinę? Słodkomi, Ty miałaś w normie kilka tygodni temu, prawda?
Nie robiłam hemoglobiny. Już się wypowiadałam na forum dlaczego. Dla mnie nie było istotne jaki wynik byłby skoro dane są z ostatnich trzech miesięcy, już nie miałabym na to wpływu a tylko bym się stresowała jak to mogłoby wpłynąć na synka. Od kiedy stosuję dietę bardzo rzadko przekraczam normy. Na czczo mam do 80 czasem poniżej 70. Po śniadaniu do 100, po obiedzie do 90, po kolacji znowu do 100. W ciągu całej diety raz miałam 157 - makaron z duszonym jabłkiem, raz 147 - sałatka z tuńczykiem i oliwkami, z trzy razy około 124 - małe grzeszki do posiłku np. ciasteczko. Ketony miałam w moczu na początku ciąży przy mdłościach, teraz na diecie już nie mam, cukier w moczu jeszcze nigdy mi nie wyszedł ani w labo ani w paskach do samodzielnego pomiaru.
Wiem, że jak zjadłabym zwykły chleb, jasny makaron, ciastko z kremem, drożdżówkę czy nawet małą ilość ziemniaków moje wyniki byłyby dużo gorsze. Na pewno powyżej 150 i pewnie na insulinie by się skończyło. Mam nadzieję, że cukry nie podniosą się w ostatnim miesiącu ciąży


A tak z innej beczki. Wiem dziewczyny, że to nie wątek plotkowy, ale trochę już z Wami się zżyłam i tak z ciekawości zapytam. Macie już wybranie imiona dla dzieciaczków? Mam straszny z tym problem.

Edytowane przez noadia
Czas edycji: 2014-12-06 o 11:54
noadia jest offline Zgłoś do moderatora