Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-09, 00:46   #1661
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez emurulez77 Pokaż wiadomość
Bylabym wdzieczna za ocene podkladu
Dermacol:
Skład: titanium dioxide, paraffiunum liquidum, paraffin, cera microcristallina sucrose cocoate, glyceryl stearate, petrolatum, parfume, ci 77491, ci 77492, ci 77499
excipial, firma Spirig
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Steareth-5 Stearate, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Steareth 20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
Szukalam w wyszukiwarce, jednak nie znalazlam...
Raz jeszcze z gory wielkie dziekuuuuuuuuuuuje
(Analizuję przed kolejką, bo sprawa pilna)

Substancje barwiące - na fioletowo.
Substancje zmiękczające/odżywiające (w tym potencjalne zapychacze, silne pogrubiłam) - na zielono.
Konserwanty - na czerwono.

Dermacol jest mocno kryjący (ma dwutlenek tytanu na początku składu), konsystencję ma zapewne ciężką, dość tłustą, nie za łatwą do rozsmarowania. Nie powinien podrażniać, za to zapchać może koncertowo. Dobry do cer suchych, wrażliwych, naczynkowych (zapewne będzie też chronił przed czynnikami zewnętrznymi jak wiatr, mróz, etc.). Lepszy na zimę, niż lato. Cerom tłustym, skłonnym do wyprysków - zdecydowanie odradzam.

Excipial prawdopodobnie mniej kryje, ma lżejszą (co nie oznacza lekką) konsystencję, jest średnio łatwy do rozsmarowania. Wyjątkowych wrażliwców może uczulić albo podrażnić. Na lato wydaje się lepszy od Dermacolu. Również może zapchać, ale w tym wypadku jest to mniej prawdopodobne. Wydaje się bardziej uniwersalny - może podpasować niemal każdej cerze, oprócz skrajnie wrażliwej oraz tłustej i trądzikowej.

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
A już się sklaniałam do kremu z avonu, bo tak go chwaliłaś w porównaniu z tamtymi; i znowu nie wiem; porównują piankę z kremem avonu to czy krem moze też powodować u mnie te przesuszenia plackowate? Przepraszam że tak męczę:
Co do wrażliwości mojej skóry to nigdy na nic tak nie reagowała, nigdy nie uważałam ją za wrażliwą, a tłusta napewno jest
To zależy, czego oczekujesz od kremu. Jeżeli kompleksowej pielęgnacji - leszy Dax. Jeżeli dobrego matowienia - lepiej Avon. Wątpię, żeby Cię "wysuszył plackowato" , ale może być niewystarczający w aspekcie nawilżenia - takiego nie oferuje w ogóle.

W sumie podstawą jest odpowiedź na pytanie: czy masz odwodnioną skórę? Jeżeli nie - nie potrzebujesz owej kompleksowej pielęgnacji Daxa, wtedy wybierz Avon. W przeciwnym wypadku - Dax.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora