Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Islam
Wątek: Islam
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-07, 17:39   #293
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Islam

Siemka!

Tak sobie myślę, że to media ukształtowały tak naszą wizję świata muzułmańskiego, bo pisze się tylko o zamachach, albo o tym że Arab wyjechał z Europejką do Maroka/Egiptu/Jemenu/ innego kraju arabskiego, i teraz ją więzi, bije, nie chce oddać dzieci/nie wiadomo co jeszcze. A nikt nie napisze o normalnie żyjącej rodzinie w Libanie, czy nawet we Francji, bo przecież kto by to czytał? Liczy się sensacja, a ostatnio dużo w okół muzułmanów się dzieje. Słyszy się tego, kto krzyczy najgłośniej ;p Polecam poczytać sobie jakieś reportaże, np. Sudan- czas bezdechu, Irak piekło w raju, Nowy wspaniały Irak, Czwarty pożar Teheranu, Dryland i wiele innych. Bez żadnej anty-muzułmańskiej propagandy, tylko obiektywne opisy rozmów/życia w kraju muzułmańskim.
Owszem, nie jestem za islamizacją Europy, bo 1 na 100 wpuszczonych tutaj może mieć nie równo pod sufitem, dlatego lepiej w ogóle nie wpuszczać.

Ale to, że muzułmanie zabijają, jest sprzeczne z Islamem (a przynajmniej zabijanie bez powodu, albo z powodu innego wyznania). Co prawda część 2:191 (sura 2, werset 191) mówi:
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!

I w tym momencie jeden z drugim sobie pomyśli, że zabijanie niewiernych jest ok, ale część wcześniej 2:190:

Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!


Poza tym, muzułmanie powinni uszanować inne religie jak mówią fragmenty:
109:1Powiedz: "O wy - niewierni!109:2Ja nie czczę tego, co wy czcicie, 109:3Ani wy nie jesteście czcicielami tego, Co ja czczę. 109:4Ja nie jestem czcicielem tego, co wy czcicie,109:5Ani wy nie jesteście czcicielami tego, co ja czczę.109:6Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię.

Ale czy ktoś z Was zna muzułmanina- nie ważne, czy mieszkającego tutaj, czy tam? Jakie wrażenia?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując