Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-13, 10:36   #3211
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Może pytanie lekko filozoficzne, ale jak myślicie, czy w dzisiejszych czasach lepiej mieć jakąkolwiek pracę, żeby mieć pieniądze, czy szukać czegoś, żeby się spełniać? (jeśli nie można mieć jednego i drugiego: czyli pracy marzeń, z której ma się pieniądze)
Jeśli ma się z czego żyć w czasie tego szukania, to można szukać, ale większość ludzi jednak nie ma takiego dylematu, bo zanim znajdą tę pracę marzeń też muszą coś jeść.
Ogólnie to chyba najlepiej przyjąć strategię pośrednią, czyli wziąć jakąś pracę, żeby było z czego żyć i jednocześnie nie ustawać w poszukiwaniu czegoś co da nam większą satysfakcję. Inna sprawa, że czasem trudno jednocześnie pracować i szukać pracy, bo na wiele ciekawych stanowisk są np. konkursy i sprawdziany wymagające wiedzy merytorycznej na które trzeba się przygotować. Trudno to pogodzić z aktualną pracą.

Gdy skończyłam studia musiałam szukać nowej pracy, bo nie mogłam już pracować tam gdzie pracowałam w czasie studiów. Ogólnie skończyło się tym, że miałam pracę w zawodzie, ale bardzo źle płatną (1300 zł) na umowę zlecenie. Dodatkowo miałam jeszcze dwa inne zajęcia. szukałam jednak czegoś na stałe. Po około 9 miesiącach udało mi się dostać lepszą pracę. Co prawda pensja nie jest bardzo wysoka, ale jednak praca dla mnie znacznie lepsza i na podstawie umowy o pracę.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora