Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-01, 22:05   #4057
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dziwaczny nieco ten artykuł - ciekawe czy autorka po przeprowadzce nie kupiła znów rzeczy, których się pozbyła. Strasznie upraszcza - jakby przeprowadzka otworzyła jej oczy na to, że nie potrzebuje juz lampki nocnej czy obieraczki do ziemniaków. Jakbym miała sie przeprowadzić na drugi koniec swiata to raczej garów ze sobą wlec nie będę, ale raczej szybko jakieś kupię.

Ja póki co planuję jutro wziąć się za porządki w butach i torebkach i pozbyć się wielu z nich - nie mogłam uwierzyć jak dowiedziałam się, że w ciąży wydłużają się stopy, bo rozluźniają się w nich więzadła.... Niestety też to u mnie nastąpiło i muszę pozbyć się części butów.... Niestety pech taki, że nie dobiłam do rozmiaru 39, a buty kupowane jako duże 38 przed ciążą są teraz na mnie za małe zostaje wydawanie fortuny w Clarksie
Masz troche racji, choc ja mysle ze to bardziej roznica kulturowa, bo w wielu wypadkach ludzie "na zachodzie" wynajmuja domy czy apartamenty, w ktorych bardzo wiele sprzetow jest na wyposazeniu, a mimo wszystko kupuja mnostwo kolejnych przedmiotow. Np. my wynajelismy apartament, ktory jest bardzo mocno wyposazony, sa w schowku posciele, sa 2 zelazka, deska do prasowania, odkurzacz, oprocz mebli mnostwo gadzetow jak ramki, â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠k i, misy ozdobne itp, kawiarka, toster, sokowirowka, tv, radio i glosniki. To co kupilismy to naczynia, bo tutejsze byly zuzyte i w nieciekawym stanie, mamy tez wlasne szklane garnki, sztucce i przybory kuchenne oraz blender. Oczywiscie nie bedziemy uzywac tutejszej poscieli ale w razie gosci byloby ich jak przyjac.
Mysle, ze moze chodzilo o to, ze kiedy czlowiek zdaje sobie sprawe, ze moze potrzebowac mobilnosci w zyciu to zaczyna dostrzegac, ze istnieje pewna hierarchia wartosci, gdzie nadrzednym celem nie jest posiadanie rzeczy ale posiadanie umiejetnosci (w tym wypadku latwosci przenoszenia sie).

Tu jest kanal dziewczyny, ktora jest bardzo zagorzala minimalistka i wlasnie sie przeprowadzala i pokazuje ile miejsca zajely rzeczy z ich domu po spakowaniu: https://www.youtube.com/watch?v=lXHntwameiI

U nas to pewnie byloby co najmniej 5 razy tyle

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-06-01 o 22:40
favianna jest offline Zgłoś do moderatora