Dot.: Powiedz to tutaj, część 37
"Ja wiem, że jest Ci ciężko. Wiem, że za dużo złego zjadłaś i teraz krztusisz się okruchami. Po traumatycznych doświadczeniach zawsze zostają okruchy, prawda? Na duszy. Nie znikają. Ja wiem. Wiem, że życie Cię spycha w ciemną czeluść, gdzie nie ma ani światła ani powietrza. Wiem, że nawet gdyby tam były, to nie masz siły ani patrzeć, ani oddychać.
Ale wiem też, że sobie z tym poradzisz. Zawsze ze wszystkim sobie radzisz. Diamenty takie jak Ty nie pękają tak po prostu. Wszystko Cię może porysować, wszystko Cię może boleć, ale nic nie jest w stanie Cię złamać.
Ja wiem, że o tym zapomniałaś. Czasem zapominasz. Ale po to masz mnie właśnie, żebym Ci o tym przypominała. Po to się ma przyjaciół. Właśnie po to."
|