Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Opryszczka - nie mam już siły
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-15, 11:28   #143
pipa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 27
Dot.: Opryszczka na ustach i w okolichach ust

Cytat:
Napisane przez klaryska Pokaż wiadomość
opryszczke mam od 8 lat, srednio raz w miesiacu. moja rada to nie zostawiac jej samej sobie! wtedy leczenie rzeczywiscie trwa 2 tyg. od momentu gdy swedzi trzeba smarowac kremem (zovirax, antivir, herpex) co pol godz. wtedy moze nawet nie dojsc do powstania pecherzykow. a jak powstana to dalej smarowac i zawsze dokadnie myc po tym rece i wyierac twarz i rece chusteczka, paierem itd. nie mozna pozwolic zeby sie dalej przenosila (na nas czy na innych). nie radze spirtusu, octu, perfum - wysusza jeden babelek, obok powstanie nastepny, bo alkohol nie leczy opryszczki. a dodatkowo zostaja potem ciemne plamy. przez pol roku bralam tabletki heviran i wtedy opryszczki nie bylo (to ten sam skladnik co maja masci), ale teraz znow powrocila. przypuszczam, ze leczenie powinno trwac dluzej 1-2 lata.
klaryska-ja również miałam często oprychę,leczyłam to u dermatologa i tęz dostalam kuracje Heviranem,ale brałam go ponad rok czasu(!),w tym czasie stosuje sie różne dawki,ja zaczełam od tego że przez pierwszy miesiąc brałam 4x dziennie tabletke 400,drugi miesiac 3x dzienn.tabletke 400,trzeci miesiąc 2x dzienn.tabletke 400,czwarty-3x dzienn.tabletke 200 itd. generalnie w tej kuracji chodzi nie o to zeby nie miec oprychy przez te kilka miesiecy kiedy sie bierze heviran,poprawnie przeprowadzona kuracja powoduje ze masz spokój z opryszczką przez około kilka lat,(po kilku latach może być potrzebna powtórka).Ważne jest żeby poprawnie "wyjść"z heviranu,jak bierzesz codziennie i nagle z dnia na dzien odstawisz to wiedomo ze Cię obsypie,ja wychodzilam z kuracji w ten sposób,że przez ostatnie miesiące brałam 1 tabletkę 200 codziennie,potem przez kolejny miesiac co II dzień,potem przez kolejny co III dzień,aż doszłam do tego ze brałam taką tableteczkę 200 raz w tygodniu np.zawsze w piątki,przez jakis tam okres czasu brałam tak raz na tydzien jeszcze, az w końcu i to odstawilam.
Miałam taka kuracje w 2004r. i od tego czasu nie miałam opryszczki ani raz,a dawniej miewałam czasem nawet 2x w miesiacu,dzięki temu że trafiłam na dobrego dermatologa mam w końcu spokój.Domagaj się kuracji heviranem,ale wczesniej niech Ci lekarz przedstawi grafik zażywania,wtedy zobaczysz jak do tego podchodzi,czy pomoże Ci sie pozbyć opryszki na kilka miesiecy czy na kilka lat, pół roku ta za krótko żeby tą kurację dobrze przeprowadzic.
pipa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując