Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pensja minimalna - jaka powinna być?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-12, 10:52   #30
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Pensja minimalna - jaka powinna być?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
W sklepach sieciowych wg mnie jest zbyt duży nacisk na stanowiska nie związane bezpośrednio ze sprzedażą, i one pochłaniaja dużo pieniędzy które mogłby dostać sprzedawca. Np. taka pani która to zajmuje się wskaźnikami sprzedaży i wylicza targety dla danych sklepów nie mając pojęcia o miejscu gdzie sklep się znajduje i o ruchu tam panującym nie mówiąc o całej tam reszcie, zawsze się zastanawiam skąd one te wyliczenia biorą chyba z kosmosu.

Pracowałam w firmie odzieżowej kompletnie pozbawionej takich bezsensownych stanowisk gdzie sprzedawcy zarabiali po 10k (realne premie zależne od sprzedaży). Sklep mial obroty ok 250-400tys obrotu, w sklepach o mniejszych obrotach 150-320tys pracownicy zarabiali 2500-6tys w zależności od miesiąca. I niech mi ktoś powie że takich gigantów jak h&m czy sephora itd nie stac na wypłacanie premii od sprzedaży, gdzie obroty mają nieporównywalnie wyższe..


Ale nie zapłacą bo mogą sobie na to pozwolić ponieważ jest mała konkurencja na rynku firm.

Gdyby zmniejszyć obciążenia dla nowych film oraz biurokrację to konkurencja o pracownika by wzrosła wtedy więcej firm by tak zatrudniało.

Natomiast teraz firmy mogą sobie pozwolić zatrudnić za 1500 ponieważ i tak i tak będą mieli chętnych do pracy za takie pieniądze więc PO CO mieliby płacić więcej ?
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując