Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dom - ile to faktycznie kosztuje?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-27, 15:13   #48
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Te prace to wszystko zależy od tego jak masz teren wokół domu zagospodarowany. Mieszkam w domu jednorodzinnym. Opłaty ok nie są bardzo małe ale w bloku też się płaci za prąd, gaz itd a do tego jeszcze czynsz dochodzi. Ja np płacę mniej (opłaty) niż moi dziadkowie w kamienicy. Ja mam 120m2, oni 70m2. Ja za gaz płacę ok 100zł miesięcznie a mam ogrzewanie na gaz. Oni płacą mniej ale mają 300 zł czynszu. Prąd i woda wychodzi nam podobnie. Za śmieci i ja i oni płacimy tak samo. No ok może ja 20 zł więcej bo jeszcze za frakcję zieloną czy jak to się nazywa.
Ogródek mam bardzo mały bo ok 4-5 arów. Taras mam wyłożony kamieniem, tak samo podjazd, nic nie trzeba konserwować. Ogrodzenie żeliwne, maluje się je raz na 10 lat.
Trawy prawie nie mam, tylko tyle aby w lecie kocyk rozłożyć i klika krzesełek zmieścić i grilla. Reszta ogrodu jest zasadzona drzewami, krzewami i roślinami okrywowymi, coś w rodzaju ogrodu naturalnego. W drugiej części mam coś w rodzaju łąki kwietnej. Kosi się to ustrojstwo dwa razy do roku. Pracy przy ogrodzie jest bardzo mało. Jesienią grabi się liście, podcina krzewy. Na wiosnę czasem jakieś kwiatki posadzę bo lubię grzebać w ziemi ale bez przesady, ograniczam się do bylin. Przekwitną, wycina się je i po problemie.
Co do niedogodności, narzekam na mycie okien. Tego szczerze nienawidzę.
Mieszkam w centrum miasta. Mój samochód dużo pali bo 10l/100 ale zawsze można wsiąść do komunikacji miejskiej.

Tak więc życie w domku nie zawsze jest ciężkie i kosztowne.
Ogrzewanie gazowe kosztuje Cię ok 100 zł m/c?
Na forach piszą, że płacą po ok 1000 zł.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując