Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Atrederm - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-15, 21:54   #189
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Domii86 Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady, bo zaczynam rozważać odstawienie Atre...
Kurację zaczęłam na początku października, nie mam typowego trądziku, stanów ropnych itp ale od lat mam dość nierówną strukturę buzi, bardzo rozszerzone pory, kupę zaskórników i przebarwień. Dodatkowo dobijam do 30tki.

Moja dermatolog przepisała mi Atre 0,025% i zaczęłam używać. Właśnie mija 5 miesiąc stosowania i chyba się poddaję. Na początku smarowałam raz w tygodniu, bo skóra schodziła mi równe 7 dni (2-3 dzien najgorsza wylinka, potem dużo suchych skórek i podrażnienie), po dwóch miesiącach zaczęłam stosować co 3 dni czyli np.:
poniedziałek Atre, wtorek i środa nawilżenie, czwartek Atre, piątek i sobota nawilżenie, niedziela Atre itp.

Efekty po 5 miesiącach? Hmmm, znikome... owszem, buzia jest gładsza ale pory wcale nie są mniejsze ani oczyszczone (a na to najbardziej liczyłam po deklaracjach wielu dziewczyn), przebarwienia bez zmian, przetłuszczanie skóry tak samo. Widzę poprawę w jędrności buzi, retinol naprawdę fajnie napina ale to nie było moim głównym celem.
2 miesiące temu włączyłam rano Skinoren ale mogę go używać tylko 2 razy w tygodniu, bo w pozostałe dni buzia jest za bardzo podrażniona Atre + tonik PHA.
Nic się nie zmieniło.

Czy to możliwe że Atre na mnie nie działa? Może coś robię źle?
Przyznam, że jestem o krok od rzucenia go, bo łuszczę się jaszczurowo, żaden podkład nie wygląda dobrze, są dni kiedy jestem czerwona jak burak i w pracy chowam się po kątach, a efektów nie widzę
Dermatolog dała mi jeszcze Epiduo i zastanawiam się czy może nie wypróbować i połączyć go ze Skinorenem i peelingiem salicylowym, który idzie do mnie z ZSK.

Co o tym sądzicie?
Czym się nawilżasz w dni kiedy nie stosujesz atre? Może raz na tydzień używaj peelingu enzymatyczmego żeby przyśpieszyć regeneracje. Niestety, takie uroki stosowania atre że się luszczymy, też mnie to wkurza. Jeśli chodzi o przetłuszczanie to możesz jak najbardziej stosować kwas salicylowy lub zmienić retinoid na inny, taki który nie ma alkoholu w składzie tak jak atre, bo alkohol może być przyczyną. Sama się do tego przymierzam.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując