Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wybielanie zębów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-02, 13:29   #49
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 742
Dot.: wybielanie zębów u dentysty

Dziewczyny, ale wybielanie to nie "ścieranie" mechaniczne! Może mylicie to ze zdejmowaniem kamienia (w żaden sposób nie uszkadza szkliwa! Jest wskazane przed wybielaniem, a także jako regularna pielęgnacja, bo osad i kamień nazębny sprzyjają próchnicy) albo piaskowaniem? Z resztą jeśli dentysta opowiada, że wybielanie "ściera" szkliwo, zmieńcie dentystę.

Wybielanie jest "zabiegiem" wieloetapowym i polega na chemicznym oddziaływaniu substancji wybielających (nadtlenek mocznika) na zęby. Najpierw dentysta wykonuje gipsowy odlew łuków zębowych, przygotowuje według niego specjalną plastikową nakładkę, którą wypełnia się żelem wybielającym i zakłada na noc. W zależności od koloru, jaki chcesz osiągnąć, śpisz z tą nakładką przez tydzień - dwa.
Jeśli spanie z nakładką jest dla Ciebie bardzo niewygodne, istnieją metody wybielania na fotelu u dentysty, błyskawiczne. Zęby poddawane są wtedy działaniu substanji reagującej na światło i po jej wpływem wybielają się. Wszystko trwa nie dłużej niż godzinę, efekt identyczny jak przy nakładkach, ale jest drożej.

Więcej n.p. tu:
http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51167,328932.html
http://www.echo.3w.pl/cgi-bin/echo/z...ie/art/2002/47
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując