Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-10, 13:15  
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy Potrzebuję żel do mycia twarzy i zaczęłam się zastanawiać nad Avene Cleanance, bardzo chwalonym na KWC. Sęk w tym, że dedykowany jest cerom tłustym i wrażliwym, a ja mam cerę bardzo suchą/wrażliwą. Jest jednak sporo recenzji dziewczyn z suchą skórą (przejrzałam profile), które wysoko ten żel oceniają i nie zarzucają mu wysuszania. Ostatnio pojawiło mi się trochę zaskórników i grudek wokół ust i chciałabym wprowadzić do pielęgnacji coś bardziej antybakteryjnego, przeznaczonego do zwalczenia problemów, a w moim przypadku takie kremy odpadają, więc postanowiłam postawić na żel do mycia twarzy (chociaż nie wiem, czy to dobra decyzja).
Zauważyłam też, że ewentualne opinie o przesuszaniu pojawiają się głównie w starszych recenzjach, z lat 2003-2005, więc może po drodze producent namieszał cos w składzie?

W każdym razie błagam o pomoc. Czy ten żel może być używany do cery bardzo suchej, wrażliwej, czy raczej powinnam odpuścić?

Avene Cleanance, Gel nettoyant: (skład z KWC) Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
Iceflower, miałam ten żel w starej i nowej wersji. Żadna mnie nie wysuszyła (a mam cerę skłonną do przesuszeń). Poleam - gdyby co, wcale nie musisz go uzywac codzinnie. jest zabójczo wydajny, wystarczy kropla, jest gęsty, zawiesisty. Ma przyjemny zapach. Składowo OK.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora