Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-05-07, 10:28   #1205
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zaburzenia hormonalne (PCOS, schorzenia nadnerczy i tarczycy)- wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny

Chciałam zapytać, czy ktoś może jest w podobnej sytuacji, ale ma więcej doświadczeń ode mnie.

Diagnoza wstępna: wrodzony przerost nadnerczy. W przyszłości zalecony test z synacthenem dla 100% potwierdzenia, ale póki co i tak endokrynolog wypisała mi tabletki anty Vibin oraz steryd deksametazon, bo przy moich wynikach (androstendion 6,19 przy normie do 3,30 oraz podwyższone 17OH-hydroksyprogesteron i kortyzol) i tak bym je dostała także po potwierdzeniu wstępnej diagnozy.

Moja największa obawa dotyczy tego, że dostałam wcześniej od ginekologa kategoryczny zakaz stosowania antykoncepcji hormonalnej ze względu na skutki uboczne ze strony układu krążenia tzn bóle żył, drętwienie kończyn lub nawet połowy ciała po przebudzeniu (miałam plastry Evra). Endokrynolog wiedząc o tym przepisała mi Vibin do stosowania właściwie ciągłego z ewentualną przerwą na ciążę.

Czy ktoś miał podobne przejścia z antykoncepcją hormonalną i mimo tego dostał ją jako leczenie i udało mu się uniknąć problemów z układem krążenia?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując