Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-16, 10:01   #2728
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Witam, mam ogromną prośbę, proszę o zanalizowanie kilku kosmetyków kolorowych. Mam cerę dość problematyczną, bo wrażliwą i zarazem mieszaną, obecnie leczę trądzik po raz n-ty i w dodatku mam na policzkach i na nosie popękane naczynka.
Po lekturze Wizażu stwierdziałam, ze niektórymi kosmetykami mogę zamiast sobie pomóc to tylko pogorszyć sprawę.
Obecnie stosuję podkład Max Factor Lasting Performance
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2101

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]

- nie był analizowany, ale Wizażanki dobrze się o nim wypowiadały.
Na niego nakładałam puder sypki KRYOLAN i jak dla mnie super kryje, ale od jakiegoś czasu zauważyłąm wysuszenie skóry i Tu te z przeczytałam, ze nie wolno go stosować codziennie.
Przepraszam, ze tak długo, ale chciałam opisać dokładnie sytuację.
Poszukuje pudru sypkiego. Mam na uwadze:
Inglot, Loose Powder (Puder sypki) - nie mam niestety składu, jak tylko zdobędę to wkleję, lub

Max Factor, Professional Loose Powder (Puder sypki)
Skład: Talc, Mica, Avena Sativa, Zinc Stearate, Calcium Silicate, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Methicone, Propylparaben, Sodium Dehydroacetate, Aqua, BHT, Quaternium-15 [+/- Cl 77007, Cl 77491, Cl 77492, Cl77499,Cl 77891]

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Co do podkłądu Max factora - jest tam wg mnie tylko eden "podejrzany" składnik, który ewentualnie mógłby zapychać - jest to wosk syntetyczny. Pza tym- standardowa ilośc emolientów i silikonów. Nie wiem czy bardziej obawiasz się wysuszania czy zapychania, ale z tego co wiem, podkłady Kryolanu to takie "tapety" - i wysuszają i zapychają. Mają dużo składników matujących (talk, skrobie, nylony).

Mam puder sypki Inglota (transparentny, tonacja chłodna), ale kurcze wyrzuciłam pudełko i nie mam składu Spisuje się bardzo dobrze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora