Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-02, 11:30   #19
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Hmm, ulotka wyraznie mówi, ze pierwszą tabletke nalezy wziac w pierwszym dniu okresu. A Ty masz troche inna sytuacje. Nie powiedzialas lekarce o swoim problemie? Bo brak okresu i takie plamienia zazwyczaj oznaczają problemy hormonalne i nie wiem czy powinnas od tak sobie wziac tabletki. A sadzac po Twoim pytaniu, nie wspomnialas o tym lekarzowi na wizycie, bo ginekolog powiedzialby Ci co masz zrobic w takiej sytuacji :P Czasami lekarze jesli dziewczyna ma nieregularne okresy, razem z tabsami przepisuja cos na wywolanie okresu i wtedy bierzesz normalnie w pierwszym dniu i jestes zabezpieczona, a czasami pozwalaja wziac w dowolnym dniu cyklu, jesli nie wiadomo kiedy okres przyjdzie, tyle ze wtedy przez cale pierwsze opakowanie nalezy sie dodatkowo zabezpieczać, bo antykoncepcja nie dziala. W Twoim przypadku jak mowisz okresu jako takiego nie ma. Radze nie robic niczego na wlasna reke, nawet jeśli sie spieszysz, zeby byc zabezpieczona, bo to i tak nic nie da jak wezmiesz sobie od tak tabletke, bo jak mowilam, cale pierwsze opakowanie nie bylabys zabezpieczona. Ale jesli nie masz okresu i nie daj Boże masz problemy z hormonami czy cos, to zalecam wizyte u lekarza, powiedzenie mu o tym, przebadanie sie, a nie branie tabletek jak cukierki, byleby dzialaly, bo tylko sobie zaszkodzisz
Mam PCO mialam robione badania hormonalne, mam za wysokie stezenie androgenow. "Lecze" sie od hmm ponad 3 lat (?). Na poczatku bralam tylko zwykle hormony Estrofem i Duphaston i pamietam, ze te pierwsze tabletki wzielam po prostu na drugi dzien od otrzymania recepty, nie bylo zadnego czekania na pierwszy dzien okresu, bo chcac nie chcac u mnie normalny okres nie wystepuje. W trakcie brania lekow plamienie u mnie nie wystepuje, dopiero w momencie gdy powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia u mnie jest to znowu plamienie z lekka domieszka krwi A ze po tych lekach przytylam, ginekolog mowila ze mozna tez stosowac tabletki antykoncepcyjne, ale wlasciwie nie pamietam zeby kiedykolwiek mowila mi w ktorym dniu mam zaczac je brac teraz jest powaznie chora, juz chyba od pol roku i wlasnie od pol roku nic nie biore i caly czas mam plamienia... Umowilam sie do innego endokrynologa ale wizyta jest dopiero pod koniec czerwca...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując