Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Z cyklu : moja historia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-17, 12:15   #13
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Z cyklu : moja historia

Moje vademecum odchudzania

Nie, nie czuję się w tej dziedzinie mistrzem. Na wizażu jest dużo dziewczyn, lepiej znających się na tym. Ale z okazji tego, że zaczyna się wiosna, a więc chcemy być piękne, postanowiłam napisać kolejny raz parę słów od siebie. Są to zasady których staram się trzymać.

CZTERY MAGICZNE SŁOWA : CIERPLIWOŚĆ, CZAS, SYSTEMATYCZNOŚĆ, RACJONALIZM !
1. Odchudzanie jest procesem długoterminowym. Nie zakładaj żadnych dat, miar, zamierzonej wagi. Niepotrzebnie się zniechęcisz. Waż się raz w tygodniu - całkowicie wystarczy.
2. Nie ma rzeczy niemożliwych, ale na wszystko potrzeba czasu. Zrzucenie nawet 25 kg JEST MOŻLIWE. Trzeba jednak zakładać, że minie ogrom czasu. Ale czy nie warto ? Nie poddawać się !
3. Odchudzać się dla siebie tylko i wyłącznie. Polubić swoją osobę. Przecież MY to nie tylko dodatkowe kilogramy, ale osoba, która posiada także wnętrze. Dbamy o siebie, lubimy się i chudniemy.
4. Stwierdź obiektywnie czy masz się z czego odchudzać. Może nie pasuje Ci tylko brzuszek albo uda. Odchudzanie nic tutaj nie da. Racjonalne, zdrowe żywienie + ĆWICZENIA, RUCH, AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA ( jak kto woli ). To naprawdę można polubić.
5. Nie działaj wg zasady - wszystko albo nic. W diecie możne spotkać Cię mała pokusa, raz za czasu możesz się jej poddać, trzeba mieć coś od życia. Ale to nie przekreśla Twojej diety ! Nie oznacza to, że możesz grzeszyć cały dzień.
6. Nie zamęczaj wszystkich dookoła swoim odchudzaniem. Podobno kto dużo mówi - mało robi.
7. Odchudzanie nie jest Twoim życiem. Jest jednym z elementów. Nie może Tobą rządzić ani stać się obsesją. Ma to być racjonalne żywienie z ujemnym bilansem kalorii, które kiedyś MUSI się skończyć. Trzeba także umiejętnie wyjść z diety i nie powracać do starych, niezdrowych nawyków.
8. Wszelke głodówki, diety cud - tracisz wodę, a nie tłuszczyk. A chyba nie o to chodzi, nieprawdaż ?
Jemy kolacje, jemy 4-6 posiłków dziennie w 2-3 godzinnych odstępach. Resztę zasad znajdziecie na dietetyce wizaż
9. Pomyśl w trakcie diety o pozytywnych zmianach. Jednak uwierz, pozbycie się XXXX kg nie rozwiąże Twoich problemów. Jeśli nie lubisz siebie, odchudzanie nie może być terapią. Po pierwsze zdaj sobie sprawę z tego dlaczego nie lubisz siebie samej, skoro spędzasz ze sobą mnóstwo czasu. Potem DZIAŁAJ. Polubienie siebie to gwarancja sukcesu. Każda z nas jest piękna nie ważne ile kg brakuje lub ma w nadwyżce do prawidłowej wagi.
10. Pochwały owszem motywują, nie osiadamy jednak na laurach. Zawsze może nas wtedy dopaść efekt JOJO
11. Ruch jest nieodłącznym elementem diety. Nie od razu będziesz w stanie zrobić całą serię ćwiczeń, ale bez paniki ! Systematyczność w wykonywaniu, dokładność i czas. To wszystko składa się na sukces. Czujesz, że mniej męczysz się przy ćwiczeniach? Dokładaj kolejne serie ćwiczeń. Najlepiej takich, które sprawiają Ci przyjemność.
Nie lubisz biegać, ale lubisz rower ? To na co czekasz, nikt nie każe Ci biegać maratonów wsiadaj na rower i odczuwaj z tego przyjemność.
Lepiej wykonywać minimum jakichkolwiek ćwiczeń niż żadne. Pamiętać jednak trzeba, że wysiłek jest wprost proporcjonalny do efektów.

Ponownie się odchudzam
Trzymam za wszystkie Was kciuki !
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach

Edytowane przez Pancza
Czas edycji: 2009-09-29 o 19:03
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując