Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-25, 17:36   #3009
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Witam
mam pytania:
1.czy wazelina czysta 100% ma dzialanie zapychające??
2.wiem z watku ze gliceryna jest potencjalnym zapychaczem, ale widze je chyba w kazdym kremie :O czy istnieje krem nawilzajacy ktory nie ma gliceryny???

bardzo prosilabym o analize:
(byl analizowany ale tak ogolnie, mi chodzi o dokladniejsze info )
Pharmaceris T, OCTOPIROX, Kojący krem do twarzy
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Glycerin, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Ethylhexyl Triazone, Piroctone Olamine, Allantoin, Citric Acid, Chlorphenesin, Methylparaben.


co powiecie o balsamie do ust?

Ziołolek, Aquastop, Balsam do ust

Skład (INCI)
Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lanolin Alcohol, Paraffin, Beeswax, Tocopheryl Acetate.
O kremie Erisa. Nie wiem jaką masz cerę, ale jeśli skłonną do zapychania to ten krem odpada. wskładzie jest filtrUVA (Ethylhexyl Methocycinnamate, Ethylhexyl Triazone) i UVA (Butyl Methoxydibenoylmethane). Są też potencjalne zapychacze: Paraffinum Liquidum i triglicerydy i trochę emolientów. Jest związek przeciwzapalny, przeciwgrzybiczny (Piroctone Olamine). Łagodząca alantonina, konserwanty (nie chce mi się wymieniać).
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora