Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Idealna kreska - jak i czym malować; EYELINERY, kredki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-17, 10:06   #1281
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Eyeliner lub kredka i piekące oczy- czy robię coś źle?

Też polecam zmywanie oczu czymś oleistym. Ja używam płynu dwufazowego z Ziai i nic mnie nie piecze. A jak z kolei zmywam oczy płynem micelarnym też z Ziai, to już piecze. Ja obstawiam, że Twój problem jest spowodowany raczej produktem do zmywania makijażu.


Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Będę próbować.
A jeszcze zapytam- dla początkującej łatwiejsza w obsłudze jest kredka czy eyeliner?
I jeszcze jedno. Bo nie wiem, czy po prostu ja mam takie powieki, czy wszyscy tak mają, ale mam wrażenie, że są bardzo miękkie i skóra "ciągnie" się za kredką i ugina. Mam 26 lat, więc to raczej jeszcze nie kwestia wieku (to samo miałam kilka lat temu).
Kredka i eyeliner dają inne rodzaje kresek. Ta zrobiona kredką jest mniej precyzyjna i wyrazista, odrobinę rozmyta. Moim zdaniem dużo łatwiejsza niż kreska eyelinerem, bo ta ma bardzo wyraźny kontur i jednak trzeba trochę wprawy, by nie była pofalowana, tylko równa.
Co do Twoich oczu - wiem, o co Ci chodzi. Nie każdy tak ma, to kwestia indywidualna i nic na to nie poradzisz, tylko operacja plastyczna by Cię ratowała Spróbuj delikatnie naciągać skórę przy malowaniu kreski tak, by kredka/eyeliner gładko po niej sunął. Kontroluj jednak, żeby przez to naciąganie nie zrobić kreski krzywo czy w złym kierunku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując