Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy czujecie presję posiadania dzieci?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-31, 23:19   #146
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Czy czujecie presję posiadania dzieci?

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Z racji faktu, że nie ciągnie mnie (tak, tak, nadal) do macierzyństwa
Co nie wyklucza, że będziesz dobrą mamą
Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Czy to egoizm, że bałabym się samotności na starość?
Niektórzy egoizmem nazywają nie posiadanie dzieci. Poza tym dzieci nie dają gwarancji że nie będziemy samotni. Życie pisze różne scenariusze.
Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie tez na osobistą uwagę w Twoim kierunku. Życzę Ci powodzenia w Twoich staraniach o dziecko. Bo jeśli dobrze zrozumiałam, pragnęłabyś tego? Domyślam się (pamiętając także jeszcze swoje obawy, czy będę mogła być mamą), że z Twojego punktu widzenia zagadnienie chęci macierzyństwa wygląda zupełnie inaczej
O dzidziusia się nie staram a raczej nie staramy Kiedyś zarzekałam się, że nie chce mieć dzieci tak jak, że nie chcę wychodzić za mąż. No cóż we wrześniu ślubuje, moje postanowienia w kwesti dziecka nie są tak silne jak kiedyś... Zmieniły się pod wpływem pracy z dziećmi. Czasem trudnej i wymagającej aczkolwiek przynoszącej dużo satysfakcji, poza tym trafiłam na odpowiedniego mężczyznę (wcześniej byłam pewna, że to się nie zdarzy) pokazał mi, że mogę mieć w nim oparcie w różnych sytuacjach (nie nalegał też kiedy wykrzykiwałam mu, że nie chce mieć dzieci...)
Obserwuje ludzi, ich decyzje, opinie, punkt widzenia, wyciągam wnioski dla siebie... Zderzam z własnymi przekonaniami i doświadczeniem życiowym... A nóż ktoś będzie miał trafniejsze i będę się mogła czegoś nauczyć...
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując