Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-09-22, 00:06   #1
Lua_Misteriosa
Raczkowanie
 
Avatar Lua_Misteriosa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 379
Wink

Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?


Wiem, że pewnie takie tematy już się pojawiały jednak chciałabym poruszyć ten wątek na nowo. Jakich języków według Was warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie? Uważacie, że najważniejszym kryterium przy wyborze języka jest to czy on się Wam podoba czy jednak to czy Wam się przyda np. w pracy?

Ja ze swojej strony powiem, że studiuję filologię iberyjską więc uczę się hiszpańskiego i portugalskiego. Wcześniej w szkole miałam angielski i niemiecki. Angielski zdawałam na rozszerzeniu ale tak szczerze nie wiele z niego pamiętam, mniej więcej rozumiem filmy czy seriale ale gdybym miała rozmawiać z nativem to dostałabym blokady bo w głowie mi wskakują tylko hiszpańskie słówka od razu A jeśli chodzi o niemiecki to mimo tego, że uczyłam się go w szkole to poza kilkoma wyrażeniami czy słówkami nie pamiętam nic. Teraz mam ambitne plany powrotu do nauki angielskiego, jednak nie wiem jak to się potoczy.

Język do którego ciągnęło mnie od zawsze to japoński. Gdy miałam jakieś 14 lat to nawet cicho planowałam japonistykę ale nic z tych planów nie wyszło. Mam nakupowane w domu jakieś kursy japońskiego czy słowniki, jednak nigdy nie uczyłam się tego języka na poważnie. W dodatku zniechęca mnie fakt, że mogę włożyć w to bardzo dużo pracy a później okaże się że oprócz oglądania anime nie mogę z tym językiem absolutnie nic zrobić. Oczywiście marzy mi się podróż do Japonii, ale życie weryfikuje i nie wiem czy kiedyś rzeczywiście uda mi się tam polecieć.

Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia w uczeniu się języków obcych? Może pamiętacie takie sytuacje gdzie niespodziewanie znajomość któregoś z języków się przydała? Opowiedzcie proszę o swoich doświadczeniach
Lua_Misteriosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując