Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-31, 07:22   #484
misstwentysomething
misstwentysomething
 
Avatar misstwentysomething
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 18
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii 2016/2017

Hej! A wiec tak, zadna Pani! - Kornelia jestem! Ja zaraz po liceum nie poszlam na studia, wyjechalam do Kalifornii nauczyc sie angielskiego, po podrozowac i przede wszystkim poznac siebie, dowiedziec sie co chce robic w zyciu. Wrocilam po 2 latach i przyjechalam do Londynu gdzie podjelam studia. Mature zdawalam w Polsce i to samo polecam Tobie, szczegolnie z chemii, biologii - mozliwe ze bedzie Ci latwiej, choc wiem ze mozesz w Anglii zdawac A level, a wiele osob twierdzi ze jest to zdecydowanie prostsze niz polska matura. Ja nie mam problemu z angielskim zadnego, od wielu lat ucze tego jezyka innych w szkolach jak i duzych korporacjach i oczywiscie udzielam koreptycji online ( nauczanie to moja pasja tuz po HR). Ogolnie studia w Anglii sa przyjemne i dla mnie duzo latwiejsze niz w Polsce, duzo latwiejsze! Mam rowneiz kolezanke ktora studiuje dietetyke i ona sadzi podobnie. Przede wszystkim kochana zacznij od zadania sobie pytania, czego naprawde pragniesz, czy weterynaria to co, co chcesz robic do konca zycia, czy to Twoj wymarzony zawod, czy moze myslisz o tym, bo cos trzeba robic? Jesli odpowiedz jest tak, zacznij dzialac juz teraz, poniewaz pamietaj przeciaganie nic nie da a czas i tak ucieka! Zacznij od sprawdzenia swojej wiedzy na ten moment z chemii, biologii. Sprawdz ile masz do nadrobienia, zapisz sie na korepetycje( zawsze dobrze miec jest pomoc, takiego mentora) i przede wszystkim zacznij poprawiac swoj angielski, rowniez przez kursy czy korepetycje bo to potrzebujesz najbardziej! Mam nadzieje, ze troszke pomoglam. Pozdrawiam Cie i w razie pytam,chetnie odpowiem )

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Merve1995 - Dzien dobry!

Po pierwsza, supeer slyszec, ze chcesz podjac taki krok, to na pewno dobra decyzja jesli chcesz rozwijac sie i swoja kariere.

Jesli chodzi jak zaczac, to tak jak radzilam kolezance wyzej, zadaj sobie pytania, czy architektura to na pewno to? Jesli tak to czas na dzialania:
Proponuje:
1) Sprawdzic uniwersytety jakie Cie interesuja i jakie maja wymagania na Twoj kierunek( moze okazac sie, ze wcale nie masz az tak zlych wynikow i bez problemu sie dostaniesz)
2) Uniwerystety czesto oferuja Foundation Year - jest to rok dla tych, ktorzy wlasnie nie maja dobrych wynikow i musza troszke nadrobic
3) Jesli musialabys poprawic mature, to czas ulozyc plan i zaczac dzialania, np poprzez powtorki materialy, zapisanie sie na korepetycje itd.
4) Nie zapomnij zadbac o swoj angielski, bo to jest naprawde wazne aby byl swietny kiedy juz bedziesz studentem( jest duzo esejow do pisania, w ktorym musimy uzywac poprawnego i zaawansowanego jezyka)

To takie poczatakowe kroki, ktore ja podjelabym bedac na Twoim miejscu!c

Pozdrawiam serdecznie!
__________________
Zapraszam na bloga lifestylowe o zyciu i studiach w Kalifornii i Londynie www.misstwentysomething.com
misstwentysomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując