Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-08, 12:26   #180
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam grube włosy, które długo utrzymywały dobrą kondycję, ale ostatnio coś się popsuło. Byłam u fryzjera i ścięcie suchych końców trochę poprawił ich stan wizualny i kondycję, ale mimo stosowania olejków i odżywek to jakoś słabo na nie reagują. Włosy są po farbowaniu (rok temu). Znacie może jakieś (nawet drogie) intensywnie regenerujące preparaty, ale takie, których skuteczność możecie potwierdzić. Może któraś z Was miała taki problem? Dzięki z góry za odpowiedź.
Nie zregenerujesz włosów od razu. Wymaga to niestety czasu - a najlepiej też - przycinania regularnie końcówek. Co do preparatów - chyba najsensowniejsze jest olejowanie. Znajdź swój olej zgodnie z tym, jaką masz porowatość włosów i nakładaj 1-2 w tygodniu. Mi osobobiście najlepiej pomaga mieszanka z lnianego i migdałowego lub arganowego (włosy średnioporowate).
Na wypadanie? Naturalna Maseczka drożdżowa (też do kupienia), wcieranie oleju rycynowego w skalp (przy okazji olejowania) - ale mogą wyjść podrażnienia. I od środka - skrzypy, picie/jedzenie siemienia lnianego. Mi te dwa zabiegi pomogły w ciągu miesiąca - widoczne efekty.
To są moje sposoby, ale każda ma inne, bo zależy od rodzaju włosów, skóry i predyspozycji...
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując