Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-03-27, 17:19   #319
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Żelu rumiankowego nie miałam, bo się boję codziennego używania salicylu Dlatego właśnie wydaje mi się, że tymiankowy ma łagodniejsze działanie. Użyty detergent jest łagodny (glukozyd laurylowy) a olejek tymiankowy (który może wysuszać jeśli skóra go nie lubi) jest na końcu składu.

Miałam tylko tymiankowy, ale dla mnie on był za mocny, nie lubię tego uczucia skrzypienia i całkowitego odtłuszczenia twarzy. Dlatego do żeli już nie wrócę, nawet nie wiem, czy uda mi się zmęczyć Low pH Good Morning Gel COSRX.


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A próbowałaś może coś z firmy Kivvi, bo żel wydaje się być ok (aloes wysoko i dwa łagodne detergenty po nim) a mnie ich tonik się podoba:
https://biorganic24.pl/pl/p/Kivvi-De...ry-150-ml/1309
Wczoraj sobie buszowałam po sklepach internetowych i też mnie zainteresował tonik Kivvi, ten KLIK jako jedyny z ich oferty nie ma gliceryny.

Mogę na palcach chyba jednej ręki policzyć nielepiące się i niepieniące, neutralne toniki. Są to tonik shea Martiny Gebhardt, chyba wycofany już tonik antybakteryjny Bielendy, chyba wycofany już tonik Patyka z oczarem, Skin Watchers Pore Control, Galactomyces Toner COSRX.
Niestety jeśli tonik nie ma alko, gliceryny i substancji myjących, to często jest po prostu mieszanką hydrolatów w zabójczej cenie, jak np tonik Antipodes KLIK, 100 ml za ponad 100 zł, no litości.
Dlatego zastanawiam się teraz nad powrotem do hydrolatów zamiennie z wodą termalną i wodą winogronową Caudalie.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A wiesz, że wpadłam na niego, też zwróciłam uwagę, jak wczoraj przeszukiwałam kilka sklepów int. Poszukam o nim opinii i pomyślę Ta marka mnie nigdy nie przekonywała, bo ma tak urocze te opakowania, że mi się lampka ostrzegawcza zapala ale może niepotrzebnie się uprzedzam.
Nic jeszcze nie miałam z KIVVI, ale chyba kupię ten ich tonik nawilżający, jak jakimś cudem zmęczę dwa, które teraz mam. Tonik Avalon to używam już tylko w wersji do spłukania albo do rozcieńczania pudru enzymatycznego Kneippa.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-03-27 o 17:20
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując