Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-17, 20:51   #122
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Po pierwsze to nie czuję potrzeby chwalenia się czymkolwiek a po drugie- cóż- ja naprawdę nie jestem czepliwa z natury, ale czy tak trudno jest napisać to np. w ten sposób? https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=91


Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
joico k-pak do wlosow zniszczonych:
Rozumiem, że chodzi Ci o Joico K-PAK Szampon dla włosów zniszczonych

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
water,sls,cocomidopropyl betaine,dls,cocamide mea,peg-3distearate,sodium cocoyl glutamate,sodium cocoamphoacetate,hydrolyz ed human hair keratin,laurdimonium hygroxypopyl hydrolyzed human hair keratin,thioctic acid,psidium guajava,extraCT,SODIUM ASCORBYL,phosphate,tocoph eryl acetate,oenothera biennis oil,aleurites moluccana seed oil,glycolipids,allantoin ,aloe barbadennis leaf juice,butyl metoxydebenzoylmethane,be nzophenone-4,hyaluronic acid,guar hydroxypropyltrimonium chloride,disodium edta cetrimonium chloride, citric acid,tricety monium chloride,fragrance,tridec eth-3,i -6,propoxytetramentyl,pipe ridynyl dimethicone,methylparaben .
Trzecia sprawa- skład jest strasznie "niechlujnie" przepisany i ma dużo błędów- wierz mi, że źle się to czyta.

Co do samego szamponu- jest całkiem całkiem- trochę napakowany- ale jest sporo ciekawych składnikow- pomijając surfaktanty- zawiera keratynę (jak można sądzić wyizolowaną z ludzikich włosów- ciekawe kto się poświęcał) ekstrakt z nasion guajawy, witaminę E, alantoinę, olej z wiesiołka, glikolipidy, olej z orzechów Kukui (nienasycone kwasy tłuszczowe) [generalnie to wszystko działa odzywczo i nawilzająco], są też nawilżacze, antystatyki. Skład zasadniczo ok- ja jak zwykle połowę składników bym wyrzuciła. Jeśli odżywka jest tak bogata jak szampon to tym lepiej- bo jak wiadomo czas "przebywania" szamponu na włosach jest stosunkowo krótki i za wiele one z tego szamponu nie pobiorą.

Ok ja na dzisiaj fajrant
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora