Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - literatura
Wątek: literatura
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-09-26, 08:20   #7
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Cytat:
Napisane przez Alien
Dziewczyny wyciągam ten temat, może znacie jeszcze jakieś ciekawe książki dla przyszłych rodziców ???
Głównie chodzi mi o takie dla kobiet w ciąży i o dzieciach tuż po narodzinach i żeby były napisane prostym językiem, zrozumiałym, z uśmiechem (nie jakieś straszące) i żeby cena była w miare przystępna
Pozdrowienia Alien
Oprócz wspominanego Spocka, w którym znajdują się odpowiedzi na większość pytań Mam, polecam także książkę Tracy Hogg i Melindy Blau- "Język niemowląt".Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku, że mogłaby się nauczyć ich niewerbalnego języka i wprowadzać mamy, debiutujące w nowej roli, w świat niemowląt. Podjęła działalność zawodową w tej dziedzinie, ucząc rodziców zrozumienia potrzeb ich maleńkich pociech, pomagała dzieciom i rodzicom zdobywać samodzielność. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, jak:
- dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne?
- skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią?
- czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem?
- czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku?
- dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?
Z poradnikiem Tracy Hogg wszystko wydaje się łatwe, gdyż poznała ona klucz do dziecięcego świata i włożyła go między strony tej książki.

Ponadto zachęcam do lektury portalu http://www.babyboom.pl/, gdzie Znajdziesz wiele cennych artykułów, uwag i rad, stale na bieżąco uzupełnianych

Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując