Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-30, 20:08   #712
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez calioppe** Pokaż wiadomość
prosze o analizę maski do włosów, dostałam ją z Anglii, nazywa się Traital. Na moje oko całkiem przyjazna i nie ma ciężkich sylikonów, ale proszę jeszcze o pomoc

Skład :
aqua, cetearyl alcohol, amodimethicone, cetyl esters, ci 47005, behentrimonium chloride, tricedeth-10, chlorhexidine dihydrochloride, caramel, methylparaben, cetrimonium chloride, parfum.
Moje oko też nie widzi silikonów ciężkiego kalibru- jest tylko dość przyjemny amodimethicone. Ponadto w skład odżywki wchodzą dwa emolienty początkiem składu (cetearyl alc i cetyl esters i na tym w zasadzie koniec. Jest jeszcze behetrimonium- antystatyk i konserwant w jednym- reszta to bawrwniki (w tym Cl 47005 wysoko w skladzie), konserwanty i zapachy.
Jest jednak pewne ALE- skład jest bardzo krotki a producent nie podaje stęzeń w % i bardzo możliwe, że w składzie jest sporo nawilżaczy a mało konserwantów i barwników. Tak więc odżywka może całkiem solidnie nawilżyć- niestety na odżywienie nie ma co liczyć więc warto zaopatrzyc się w jakiś "wspomagacz"
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora