Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-09-27, 17:31   #430
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez jakamilka Pokaż wiadomość
Evelina, ja jestem daleka od doradzania komukolwiek co nalezy odstawic a czego nie. Tym bardziej ze nie jestem lekarzem.
Alpicort pomaga (z tego co mi powiedziano) przy roznych rodzajach lysienia, nie tylko androgenowym. Tylko po nim jest linienie. Wiem co to dla Ciebie znaczy, sama tez ostatnio przez to przechodzilam. Szlag czlowieka trafia bo wlosy sa wszedzie tylko nie na glowie. Jesli chcesz odstawic Alpicort bo czujesz sie niekomfortowo to ja bym radzila jednak skonsultowac sie z lekarzem, trzeba, jak juz ktos pisal, odstawiac go stopniowo zeby nie bylo jeszcze gorzej.
I skonsultuj tez branie steroidow - moim zdaniem nie ma sensu jesli nie ma sie podwyzszonego poziomu androgenow. Bazuje na tym co przeczytalam w trakcie swojej pracy w firmie farmaceutycznej, co nie znaczy ze wyciagam poprawne wnioski. A nie chcialabym komus zaszkodzic bo na przyklad napisalam glupote.
Stres szkodzi jak nie wiem, kiedys tez przekonalam sie o tym na wlasnej skorze. Jesli jeszcze reagujemy na stres tym ze zaciska sie nam gardlo i nie jestesmy w stanie nic jesc (juz nie mowie tu o braku glowy do jakiejkolwiek zbilansowanej diety) to mamy efekt oplakany.
Teoretycznie sytuacji jak w zeszłym roku już nie ma, ale jak piszecie teraz mam stres z tymi włosami.

Jak tylko zorientowałam się, ze włosy wypadają było to we wrześniu 2016 zrobiłam 3 zabiegi mezoterapii w odstępach co miesiąc. Wtedy jeszcze włosów nie liczyłam i nie miałam obsesji jak teraz ale wydaje mi się, ze na chwilę było lepiej.
Potem dostałam z kliniki SMS z promocją na osocze bogatopłytkowe, to było w marcu, zrobiłam 2 w miesięcznych odstępach i u mnie po osoczu było gorzej, napewno nie było żadnej poprawy.
Stosowałam potem Dercos aminexil zero poprawy, potem wcierkę z Kozieradki, następnie czarnej rzepy świeżej (metoda babci).
Jak to nic nie dawało poszłam do lekarza w czerwcu.
Biorę od moich leków na receptę jeszcze Amocon forte, wczesnej Biotebal i Anacaps.
Więc ja już nie mam pomysłu. Myślę o tej Mezoterapii dr Cyj albo Dermaheal hl. Niestety jestem w Finlandii jeszcze pół roku, w Polsce bywam raz na miesiąc, półtora wiec na wizyty mogę chodzić ale mezoterapii teraz nie zrobię. A tu 1 ostrzyknięcie kosztuje 250 euro a wizyta lekarska 150 euro.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez dews Pokaż wiadomość
Myślę, że jeśli to jest stres, to warto może wzmocnić włosy czymś bezpośrednio na skórę, jak wcierki bądź mezoterapia i zadbać o zdrowie psychiczne. Może dołożyć jakieś ziołowe tabletki uspokajające bądź picie melisy?
A jak u ciebie z dietą? Dbasz o jedzenie zdrowych rzeczy?

O Rakowskiej słyszałam wiele dobrego, ponoć to bardzo dobry lekarz, może warto spróbować zmienić lekarza?

A i jeszcze jedno- miałaś kiedyś badanie kamerką? Zarówno skórę głowy, jak i cebulki włosów?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak lekarka od tego zaczęła od oglądaniem głowy pod kamerką.
Moja lekarka jak i Rakowska jest dr n. med, pracują razem w 2 miejscach wiec myśle ze metody maja podobne. Zreszta jak czytam o lekach jakie daje Rakowska to jakby się pokrywa. Ja chciałam iść do Rakowskiej ale niestety terminy miala na za pół roku.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

To po Alpicort E tez jest wylinka, ja słyszałam, ze po Loxonie tylko? Ja stosuje 3 tyg i jest gorzej.
__________________
"bo prawdziwej miłości nawet małżeństwo nie zaszkodzi"

mama Aniołka 28.01.2010

Edytowane przez evelina.00
Czas edycji: 2017-09-27 o 17:17
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując