2008-06-02, 14:16
|
#1
|
Zakorzenienie
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
|
Olejek kawowy(BU)
TU KUPISZ: http://www.biochemiaurody.com/index.html
średnia ocen: 4,2*
Nazwa wg. INCI: Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract
Pochodzenie: roślinne
Metoda otrzymywania: ekstrakt SCO2 z palonych ziaren kawy w bazie zimnotłoczonego oleju słonecznikowego
Postać: płynny olej o ciemno-żółtym kolorze
Zapach: charakterystyczny dla palonych ziaren kawy
Właściwości i działanie produktu:
» Zapach olejku powinien przypaść do gustu amatorom kawy. Nałożony po peelingu cukrowym z dodatkiem kawy przedłuży kawowy aromat na skórze. Olejek pachnie jak świeżo palona kawa i jest w 100% naturalny.
» Ekstrakt z palonych ziaren kawy otrzymywany jest nowoczesną metodą SCO2, która pozwala na uzyskanie identycznych z naturą produktów o wysokiej klasie czystości. Ekstrakty SCO2 stanowią połączeniu produktów o charakterze olejków eterycznych oraz stężonych ekstraktów roślinnych. Ekstrakt z palonej kawy jest bogaty w wielonienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy i palmitynowy, fitosterole, związki aromatyczne, odpowiedzialne, za charakterystyczny zapach palonej kawy oraz zawiera witaminę E i znaczną ilość kofeiny.
» Bazą olejku kawowego jest naturalny, zimnotłoczony olej słonecznikowy, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy), który wzmacnia barierę ochronną skóry, działa antybakteryjnie, gojąco i nawilżająco. Olej słonecznikowy jest niekomedogenny i jest polecany zarówno do cery tłustej, jak i suchej, delikatnej, łuszczącej się i podrażnionej. Dodatek witaminy E działa antyoksydacyjnie i regenerująco. Ekstrakt z kawy także dodaje własności antyoksydacyjnych oraz pobudzających krążenie, ujędrniających i aromatycznych.
Olejek można stosować bezpośrednio na skórę twarzy i ciała.
» Olejek z kawy można stosować bezpośrednio na suchą lub lekko wilgotną skórę twarzy i ciała, w formie natłuszczająco-nawilżającego olejku.
» Olejek można wykorzystać do pobudzającego masażu twarzy lub ciała. Masaż najkorzystniej jest wykonać po kąpieli na rozgrzanej, lekko wilgotnej skórze.
» Jako Dwufazowy nawilżacz w połączeniu z wybranym Żelem hialuronowym (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję Żelu hialuronowego, dodać kilka-kilkanaście kropli olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę. Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość olejku, w przypadku cery suchej większą ilość olejku).
» Porcję olejku można dodać do tradycyjnego balsamu do ciała tuż przed użyciem (mieszać małe porcje balsamu i olejku na dłoni i od razu aplikować na ciało).
» Odrobinę olejku można dodać do kremu do twarzy tuż przed nałożeniem, zwiększa to walory i właściwości natłuszczające preparatu, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę olejku, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).
» Polecany jako pobudzająco-aromatyczny olejek do pielęgnacji ciała oraz twarzy - do cery suchej, delikatnej, dojrzałej oraz jako Dwufazowy nawilżacz również dla cery mieszanej i tłustej-przesuszonej; może być stosowany także na okolice oczu oraz szyję i dekolt.
Skład:
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Coffea Arabica (Coffee) Seed SCO2 Extract (1%); Mixed Tocopherols (witamina E - 1%)
cena: 8,50zł / 100g
Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2009-11-22 o 21:05
|
|
|