Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-12, 06:53   #324
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja nie mam przekonania czy wiesz o jaką reakcję skóry z kolorami chodzi i o jaki efekt. To jest, niestety, trudne. Naprawdę trudne, przychodzi dopiero z czasem porównując wiele, róznych kolorów w odpowiednim świetle.
Jest bardzo dużo sprzeczności w tym co piszesz i też w tym co pokazują nam zdjęcia. Przede wszystkim twierdzisz, że służa Ci mocne, nasycone kolory (level bright), co nie wynika ze zdjęć. Na zdjęciach Cię raczej przytłaczają, co by wiodło do wniosku, że jesteś typem, któremu odpowiadają średnionasycone kolory (czyli nie typem soft i nie typem bright). To, że otoczenie pozytywnie reaguje na żywe kolory, może wynikać z tego, że te kolory są uważane za ładne i wesołe. Niekoniecznie musi oznaczać, ze to TWOJE kolory. Moja siostra jest LSp, z upodobaniem nosi zimowe róże i uważa, że wygląda w nich super, co więcej wszyscy ją komplementują. Nie wygląda źle, bo jest młoda, świeżą dziewczyną, ale jak się przyjrzeć, robi się w tych kolorach szarawo-różowawa i ją przytłaczają. Intensywny róż jest najczęściej komplementowanym kolorem, ludzie go uwielbiają. Nawet wczoraj oglądałam sobie filmik youtuberki dirtymakeup, jest TW, w kolorach nasyconych, ocieplonych: https://www.youtube.com/watch?v=vsuGNpgzdE4 (bluzka sie nieco odcina a szminka jest pierwszym co widac), w kolorze rozbielonym i cieplym https://www.youtube.com/watch?v=ZjD_UzmjiXU (jest blada jak papier) oraz w delikatniejszej, chłodnej szmince i bieli https://www.youtube.com/watch?v=1CGVeCz0YLQ (wygląda najlepiej, chociaż szminka mogłaby byćc ciut mocniej nasycona). Pod wszystkimi filmikami są oh i ah, świetnie wyglądasz.. To nie są rzeczy, które otoczenie widzi.
Druga rzecz stojąca w sprzeczności z typem bright, jest to co sama napisałaś, że źle Ci w silnie nasyconych szminkach. Typ bright ma wręcz odwrotnie, im bardziej "szalona" szminka tym bardziej przejrzyste oczy i skóra (wiadomo, ze nie kazdy ma idealna cere i nie kazdy promienieje bez makijazu w jaskrawej szmince, ale ogolna tendencja jest taka, ze bright zniesie mocna szminke na twarzy saute). Taka szminka równoważy intensywność koloru oczu, nie wybija się drastycznie na pierwszy plan.
I odwrotnie, kolory zgaszone w szminkach, są najtrudniejsze dla brightów. Ze zdjęć i Twoich typów ponownie wynikają, że mocne kolory są przytłaczające i jaskrawe, zbyt szarawe - za mało nasycone. Ponownie wyszła średnia saturacja (i raczej nie ciemna).

Kolejna rzecz, wskazujesz najczęsciej jako te najlepsze kolory BSp i BW, ale już jako dobre idą kolory z palet, powiedzialabym, typów letnich (pastele, rozbielone) jak i typow ciemnych jako świetny określasz kolor bordowy, który wydaje mi się zgaszonym wyborem dla BW a dla BSp raczej kolorem złym. Rozumiem, gdyby pasowały Ci kolory zimowe, ciepłej wiosny.. ale sezon wiosenny z domieszką zimy, któremu odpowiadają rozbielone albo ciemne kolory? To nasuwa jedynie wniosek, że nie potrafisz jeszcze rozpoznać dobrego koloru dla siebie.

Mocno średnio jest np. w fioletowym różu (wg Twojego zestawienia), kolorze BSp. Jak i intensywnym niebieskim, kolorze w zasadzie całkiem niezłym dla BSp, bo będącym z palety BW.

Mam też wrażenie, że żółty, który wskazujesz jako super, jest za mało ciepły (pomaranczowaty) na BSp. Byc może różnice są podyktowane faktem, że to zdjęcia i mamy rożne monitory.

Naprawdę, bardzo często się zdarza, że traktuje jakiś kolor jako mocno nasycony a potem, porównując go do koloru jeszcze mocniej nasyconego, dopiero widzę, że ma średni poziom saturacji. To tak jak z bielą, wydaje się biała dopóki nie zestawimy jej jeszcze z bielszą bielą. Kolory są naprawdę tricky.

Uważam, że nie powinnaś eliminować DW (chociaż wydaje mi się mało prawdopodobna, bo ewidentnie ciemne kolory wydają się Ciebie gasić), nie powinnaś też eliminować LSp oraz LSu, bo uważam, że jest możliwe, ze jesteś którymś z sezonow light.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora