Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skakanka VS tłuszcz :) 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-15, 08:05   #51
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :) 2

Skakanka - podstawowe wiadomości:

1. Skaczemy zawsze w odpowiednio dobranych butach. Inaczej nasze stawy będą bardziej przeciążone, a my narażeni na kontuzję. Skacząc bez butów następnego dnia możemy odczuwać ostry ból śródstopia.

2. Skaczemy na palcach, nie na całych stopach. Staramy się skakać jak najniżej, unosząc stopy ok 10cm nad ziemią. Nie zrażajmy się, jeżeli na początku nie będzie się nam udawać, wkrótce wykreujemy sobie odpowiednie tempo i znacznie łatwiej będzie przychodzić nam skakanie.

3. Prawidłowa postawa: Ciało wyprostowane, łopatki odchylone, poruszamy samymi nadgarstkami. Może się zdarzyć, że zamiast nóg będziemy odczuwać zmęczenie rąk. W takim wypadku polecam włączyć sobie trening siłowy z naciskiem na ręce i na partie ciała, które najbardziej chcemy wyszczuplić.

4. styl skakania nie ma wpływu na tempo spalania tkanki tłuszczowej. Tzw. "Lajkonik" jest bezpieczniejszy dla naszych stawów, a "żabka" wymaga dużo większej kondycji. Nie skaczemy nigdy więcej niż 30 min dziennie.

5. Możemy skakać zarówno aerobowo, jak i interwałowo.
Styl aerobowy: Polega na skakniu ze stałym tempem przez okres ok. 20 do 30min. Optymalne tętno powinno wynosić ok 75% HRmax.
Styl interwałowy: Wymaga znacznie lepszej kondycji, jest też bardziej efektywny. Polega na zmiennym skakaniu: Przez 20s dajemy z siebie wszystko, skaczemy najszybciej jak tylko potrafimy, przez kolejne 20 skaczemy wolno. Z czasem zwiększamy liczbę sekund skakanych na najwyższych obrotach.

6. Pamiętamy o rozciąganiu przed i po skakaniu, z największym naciskiem na łydki, gdyż bez tego mogą się one umięśnić. Jednak ważne jest to, że mięśnie rozbudowują się głównie pod wpływem diety, a nie ćwiczeń, u kobiet wbrew pozorom bardzo trudno jest nabrać masy.

7. Nie skaczemy codziennie, może to spowodować przetrenowanie mięśni i późniejsze konsekwencje. Dajmy odpocząć naszym nogom

8. Starajmy urozmaicać sobie trening, żeby ćwiczenia nie stały się monotonne i męczące.

Zapewne zapomniałam o wielu rzeczach, jak coś to krzyczcie - uzupełnię Mam nadzieję, że się podoba i moja praca nie poszła na marne.
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora