Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy Bóg istnieje?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-12-31, 10:13   #15
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Czy Bóg istnieje?

Zostałam wychowana w rodzinie katolickiej. Chodzę do kościoła, staram się co niedzielę. Wierzę że Bóg istnieje, mam wątpliwości różne, dużo rzeczy nie rozumiem, nie ogarniam, jak choćby wojny, głód na świecie itp. Ale ogólnie uważam że Bóg stworzył świat i w większości pozwolił nam działać. To co dzieje się dobrego czy złego - człowiek to robi. Kto prowadzi do wojen? Człowiek.
To że dziecko rodzi się chore to nie wina Boga, po prostu biologia. Coś poszło nie tak. Oczywiście normalnym jest żal do Boga jeśli wierzymy, kiedy np kobieta poroni. Ale ja nie uważam że to wina Boga, tylko po prostu się stało, biologia.
Moja mama zawsze kiedy np zdałam egzamin, dostałam dobrą ocenę mówiła 'dzieki Bogu '.. Ja uważam że to dzięki mnie bo się nauczyłam. Gdybym nie umiała, wiara i modlitwa nie sprawiły 5.
To że wielu katolików co niedzielę chodzi do kościoła itp. A zazdrości, obgaduje, źle życzy innym to fakty, ale to ich problem, nie mój. Nie przestanę chodzić do kościoła bo chodzą tam ludzie którzy za katolików się uważają a robią złe rzeczy. Nie dla ludzi tam chodzę.

A na wizażu często denerwują mnie np. Uważasz się za katoliczke ale seks przed ślubem ok, niby jesteś katoliczka ale prezerwatywy używasz, głównie to właśnie w tej sferze. Jakby katolik był ideałem człowieka. I to najczęściej mówią to osoby niewierzące. Dla mnie to słabe. Można być dobrym człowiekiem, katolikiem, ale np w danej kwestii mieć wątpliwości, nie zgadzać się, albo zgadzać ale nie umieć tego spełnić, można się starać i próbować ale nie umieć czemuś sprostać. Nikt nie jest święty. Nie, nie jest to próba usprawiedliwia czy powiedzenia sobie, dobrze robisz. Tak po prostu bywa. Warto pracować nad sobą ale gadanie, nie jesteś katolikiem bo popełniłes grzech, jest słabe.

Co do samobójców, nie wiemy czy na pewno każdy trafi do piekła. Bóg zdecyduje. Jeśli ktoś w Boga nie wierzy to w sumie nie powinien mieć z tym problemu.



Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując