Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy Wasi rodzice wspierają/wspierali Was finansowo?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-04-13, 07:36   #150
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Czy Wasi rodzice wspierają/wspierali Was finansowo?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Co w wypowiedzi kalor jest krótkowzroczne? Jeśli ktoś chce zdobyć dobre wykształcenie wyższe, to małe miasteczko nie jest najlepszą opcją.W rankingu 50 najlepszych uczelni z 2017 ani jedna nie znajduje się w małym miasteczku, a przy obecnej dewaluacji wyższego wykształcenia renoma uczelni ma pewne znaczenie.

---------- Dopisano o 05:27 ---------- Poprzedni post napisano o 05:23 ----------



Czy posiadanie zamożnych rodziców przyzwyczaja do luksusu? Tak. Ale czy wypacza? Tu już bym się kłóciła. To w dużej mierze zależy od samych rodziców i poziomu ich kultury, sposobu wychowania - no i od osobowości dziecka. Jedno dziecko z bogatej rodziny zajmie się filantropią, drugie zostanie zawodowym imprezowiczem. Reguły nie ma. Osobiście największy poziom szpanu, lansowania się, wybujałego ego i pogardy dla biedniejszych zaobserwowałam u osób, które same się "dorobiły" i wybiły ponad warunki, w których się wychowały.
Co do jakości szkół wyższych w moim regionie... jest jeden oddział politechniki z większego miasta. W tym roku otwierają rekrutację... Na AŻ JEDEN kierunek studiów pierwszego stopnia. Żadnego jednolitych, żadnego drugiego stopnia.

Praca? Jest, na produkcji. Ilość miejsc tez nie jest nieograniczona. Jak pojawia się jakieś nowe przedsiębiorstwo, to znika z prędkością światła. Stare tez lekko nie mają. W niektórych powiatach bezrobocie jest 3x wyższe niż statystycznie dla całej Polski. I rośnie, mimo odpływu mieszkańców. No ale cóż, nie wiem co piszę, jeśli chodzi o mój region

Przypominam, że pisałam o mnie, w moim mieście, oraz o osobach w mojej sytuacji. Zapewne wcale nie tak małej ilości. Sorry, ale umniejszanie tego problemu w Polsce to czarowanie rzeczywistości.

Nie zaprzeczam, że istnieją małe miasta z dostępem do dobrej edukacji, z dobrymi zarobkami, ale jaki to jest odsetek?

Myślałam, że w Polsce nie jest tak różowo, no ale jak widać jest super!
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując