Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Modne Podziękowanie dla Gości na wesele
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-01, 08:20   #74
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Modne Podziękowanie dla Gości na wesele

Cytat:
Napisane przez meggie94 Pokaż wiadomość
Czytam ten wątek i jestem przerażona... Ile tu jadu się przewinęło... Jestem przerażona też tym, że obecnie z wesel robi się imprezy stulecia i prześcigujecie się w oryginalności, w braku tandety, badziewia itp. Mam wrażenie, że ludzie gdzieś po drodze zgubili właściwą idee ślubu u wesela... Teraz ważne jest, żeby każdy stwierdził, że to była impreza "na poziomie i z klasą". Kurde, a gdzie w tym wszystkim radość ze szczęścia kochających się ludzi? Może to tylko nasze wschodnie podejście, ale u nas raczej patrzy się na to, że jak wesele to ma być co jeść, co pić, wesoło i zabawnie, chociaż i tu zaczyna się gonitwa "kto zrobi wesele bardziej godne do zaproszenia królowej brytyjskiej".... I tylko wszędzie "to nie wypada, tamto nie wypada, to tandeta, to badziewie, eleganckie wesele musi wykazać się oryginalnością" - że co?!

Jak ktoś chce magnesik to niech ma magnesij, chce krówkę, niech ma krówkę, nie chce nic? WHY NOT! Czy to jakiś obowiązek? Nie... Przestańcie tak pluć na siebie nawzajem jadem, a o weselu pomyślcie w kategoriach zabawy po ślubie, na której po prostu macie się dobrze bawić, a nie imprezie w sztywnych ramach co jest trendy, a co nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam zupełnie inne wrażenie. Gubienie sensu wesela przejawia się w mojej opinii na skupianiu się właśnie na tak nieistotnych rzeczach jak prezenty dla gości, fotobudki czy puszczanie gołębi do nieba. To jest właśnie ustawianie się pod gości bo "co ludzie powiedzą, u Kaśki były lampiony i płonące prosię a u nas taka bida?"

Byłam na wielu weselach na wschodzie naszego kraju i bardzo mi się podobało, ale czy to oznacza że nie mogę mieć własnego zdania na temat tego jak wyobrażam sobie własne wesele? Dzielimy się tutaj wrażeniami zarówno z perspektywy gościa jak i pary młodej. Moja perspektywa w każdym z tych przypadków postrzega prezenty dla gości za zbędną ekstrawagancję mówiąc delikatnie, a stratę pieniędzy mówiąc wprost.

Przecież jak ktoś ma życzenie to może sobie zatrudniać nawet aniołki na szczudlach. Nikogo to nie obchodzi.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując