Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-07-23, 11:29   #223
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - wątek zbiorczy - cz. 5

Cytat:
Napisane przez kukis Pokaż wiadomość
Cześć. Takie pytanie, bo umówiłam się dzis do lekarza i nie wiem, czy jesli wypisze mi receptę to ją realizować.


Biorę od ok roku Sidretelle20. Nie zapomniałam o tabletce nigdy, zawsze (wydawało mi się automatycznie) biorę przed pójściem spać. Wczoraj po południu doszło do pełnego stosunku (muszę dodać że z mężczyzną, z którym absolutnie nie mogę mieć dziecka) i nie wiem jak to się stało, nie wzięłam wieczorem tabletki. Była to szósta tabletka z blistra, 10 dzień cyklu. Zauważyłam pomyłkę dziś rano i od razu tabletkę połknęłam, po ok 9 godzinach od standardowej pory.


Moje pytanie brzmi - czy powinnam przyjąć tabletkę "po"? Z jednej strony nie chcę tego robić, bo i bez tego mam problemy z hormonami, z drugiej, jak pisałam, ciąża jest dla mnie w tym wypadku niedopuszczalna.


Wg ulotki, jeśli spóźniłam się mniej niż 12 godzin, nie ma zagrożenia. Jednakże bardzo niepokoi mnie fakt, że tuż przed pominięciem tabletki był pełny stosunek oraz że była to tabletka z pierwszego tygodnia.



Co byście poradziły? Brać tabletkę "po", czy nie?
Absolutnie nie bierz tabletki po. Wzięłaś tabletkę w obrębie 12h więc się nie martw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Madeleine1523 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam Bardzo za odpowiedź [emoji4] przy najbliższej wolnej chwili zabieram się za badania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie martw się na zapas, ale faktycznie warto się przebadać, jeśli planuje się ciążę. I pamiętaj, że normy co do tarczycy są zawyzone. Kobieta, pragnąca zajść w ciążę, powinna mieć tsh max. 2,5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

No i zbadaj cały panel - ft3, ft4, anty tpo. Najlepiej udaj się też do dobrego ginekologa, który zleci może prolaktyne itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując