Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-08-16, 00:31   #53
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Warunki pogodowe a obowiązki, wychodzenie z domu itd.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85471581]To zależy, bo jak ktoś rzeczywiście ma do domu 1,5-2h to bez sensu. Ale jak ma rzut beretem 15 minut samochodem to w sumie czemu nie? W domu możesz się zawsze rozebrać do majtek, wziąć zimny prysznic, zdychać przykryta chusteczkami nawilżanymi albo lodem zawiniętym w ścierkę A w pracy dalej się parujesz Oczywiście mowa o miejscach pracy bez klimy [/QUOTE]


Miałam taką sytuację, że mieszkałam 5 minut spacerem od pracy.


I tak by mi się nie widziała taka dziura w ciągu dnia. Raz na jakiś czas lubię się urwać, pochodzić po galerii handlowej, czy na kawę z koleżanką. Ale to raczej raz na miesiąc, a nie parę dni pod rząd.


A jakbym miała samochodem jechać, to nie ma takiej opcji. Głodem nie przymieram i nawet sama nie płacę za benzynę, a i tak wiem, że samochód na wodę nie jeździ i to straszna strata pieniędzy.


I taka przerwa tylko rozleniwia, ani nie odpoczniesz (bo myślisz o pracy, do której musisz wrócić za 2 godziny), ani nic konkretnego nie zrobisz. A to zakładając, że każdy ma luksus niecałej godziny w jedną stronę, co często nie jest prawdą.



Inna sprawa, że wiele posad jest takich, że albo musi być coś zrobione na teraz zaraz (na przykład moja - zdarza mi się siedzieć do 2/3 w nocy w pracy, bo coś musi o 5 rano być zrobione), a potem można odespać. Albo praca z klientem, gdzie godziny są określone. Albo w sklepie - nie wyobrażam sobie, żeby wszystkie sklepy pozamykali na trzy godziny w środku dnia. Albo żeby urząd, jakby tego było mało, że pracują tylko do 16, jeszcze zamykali na dwie godziny. I teraz te osoby, które czekały w kolejce mają dodatkowe 3 godziny do przestania?



Jak byłam w krajach, w których ten system funkcjonuje, to normalnie prawie kogoś zabiłam. Tak mnie irytował ten rozwalony porządek dnia, że masakra.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując