Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy sierpniowe 2018 cz. IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-09-26, 14:42   #4735
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

hej dziewczyny.. u mnie totalnie oblany egzamin z macierzyństwa, ale nikt się z tą wiedzą nie rodzi więc cóż...
sytuacja dobrze się rozwiązała, choć była to seria niefortunnych zdarzeń
jako że Pola zaczęła nam popołudniami przeraźliwie płakać choć była po jedzeniu, przystawiana do piersi przyczepiała się ale był zaraz płacz i irytacja, dosłownie darcie się godzinami... uznaliśmy że ma kolki. jak wsponialam pomagalo tylko wożenie autem.
teściowa spotkała w poczekalni panią pediatrę która zaleciła mi przestawienie się z karmienia na dwie piersi na karmienie jedną piersią. jak na złość Pola obudziła się w nocy na karmienie tylko raz, o trzeciej- była wykończona kilkugodzinnym płaczem.
rano wstałam z zapaleniem lewej piersi. 38 stopni gorączki, ból głowy i zawroty, nie pomógł nawet ibuprom żeby ta głowa przestała na chwię boleć. a mała darła się w niebogłosy dosłownie jakby miała wyzionąć ducha. od rana. nie pomagało nic tylko bujanie w foteliku.

ściągnęłam 110ml z przepełnionej piersi co i tak nie dało ulgi. jak się kapłam że to zapalenie to zadzwonilam do położnej i przyjechala 2h wcześniej, bo akurat dziś miała być.
już w progu powiedziała mi że mała nie kolkuje, przynajmniej nie w danej chwili. po dłuższym wywiadzie i obserwacji okazało się że.. Pola płacze z glodu. i prawdopodobnie nigdy kolki nie miała.

jest obecnie w piątym tygodniu życia i ma skok rozwojowy przez co zwiększyło się zapotrzebowanie na jedzenie a moje piersi miały go za mało.
odmrozilam ściągnięty pokarm i jej podałam, mała zasnęła. jest spokojna do teraz (dostała tez pierś przed chwilą).
pozostaje liczyć że położna ma rację i że dziś o 16 nie będzie znow płaczu do wieczora (mam jeszcze 60ml pokarmu w lodowce więc jakby co dokarmię ją i wszystko będzie jasne.)
no cóż, przegłodziłam dziecko...

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Btw polozna wysmiala teorie o 1 piersi więc nie bierzcie sobie dziewczyny tego do serca. wracam do prawidłowego karmienia. Niby dlatego że dziecko może mieć problem ze strawieniem tego tłustego mleka ale położna powiedziała że gdyby miała kolki od urodzenia to owszem może to być od tego teoretycznie. Ale nie w tym przypadku. Teraz będę co chwilę mała przystawiać i popijać femaltiker.
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora