Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zostać matką dla własnej siostry?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-11, 06:31   #200
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Zostać matką dla własnej siostry?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;85972685]Gdybym miała żyć w takich warunkach to bym wyemigrowala do innego kraju .nie rozumiem.jak można dawać się wykorzystywać i pracować praktycznie za 1/4 wypłaty
Nieudacznik zyciowy a niby ma studia prawnicze .jak widać na przykładzie twojej koleżanki to ze ktoś skończył studia nie znaczy ze osiągnie sukces życiowy[/QUOTE]Dlatego właśnie bardzo dużo ludzi ludzi z regionów południowych - Neapol i niżej, emigrujs min do Polski, większość Włochów z którymi pracuje w Polsce, przyjechała właśnie z południa Włoch. Mówią, że tutaj żyje im się znacznie lepiej.

Nie ma porównania między południem a północą Włoch, zupełnie inne realia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 06:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Jeżeli mamy 100% pewność że autorka houseoffreed nas trolluje, trudno było mi się powstrzymać przed podpuszczaniem jej. Tym bardziej że naiwni użytkownicy tego portalu nabierają się na jej zmyślone historie.
Moderator też geniusz, że za takie akcje daje tylko warningi xD




To nie tak. Nie ma Włocha, który mówi zawsze językiem "telewizyjnym" (tak to określają Ci z neapolitańskiego...). Jak będziesz mówić w sposób oficjalny - każdy Ciebie zrozumie, ale niekoniecznie Ty będziesz rozumieć otoczenie.

Są regiony gdzie używany dialekt jest tylko niezauważanie inny, lub całkowicie wymarła kultura jego używania. W innych miejscach niemożliwa jest sytuacja gdzie masz bliską rodzinę i nie znasz miejscowego dialektu.
Pod tym względem jest to naprawdę zróżnicowany kraj.

Dlaczego zadałem takie pytania? Wiemy kim jest autorka (adminom tez już podpadła). Co nieco znam kulturę o której opowiada i wiem jak zweryfikować gdy zaczyna opowiadać kłamstwa. Chciałem zadać kilka pytań kontrolnych, tylko po to by obnażyć jej nieprzygotowanie w danym temacie (jeżeli ma zamiar nas ponownie trollować to niech chociaż przygotuje się merytorycznie).
Tak się składa, że ja też znam włoska kulturę i niestety ale głupoty pleciesz z tymi dialektami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując