Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy wolna wola istnieje?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-10-22, 13:46   #23
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Czy wolna wola istnieje?

Cytat:
Napisane przez puchaty71 Pokaż wiadomość
Bez wątpienia to filozofowanie Ale ja zapraszam do nie przyjmowania niczego na wiarę tylko na zwykłe sprawdzenie, jak powstaje ochota na gruszkę i jak powstaje decyzja o zjedzeniu jabłka, gdy gruszek zabrakło.

Piszesz, że wszelkie nasze pragnienia, wybory i motywy są dobrowolne, to dlaczego ludzie cierpią, skoro wystarczyłoby przestać pragnąć lepszej pracy, lepszego męża, lepszego zdrowia...
Mogliby przecież wybrać nie przejmowanie się tym.
Napisalam powyzej, ze wolna wola jest ograniczona naturalnymi mozliwosciami.

Tak nasza wolna nie wybrala czy bedziemy zdrowi czy nie, tu jest wlasnie mowa o ograniczonej wolnosci dotyczacej wolnej woli, te wyjątki na ktore nie mamy wpływu.Ale nasza wolna wola wybiera czy bedziemy sie leczyc czy nie. To samo dotyczy milosci. To kogo wybieramy na meza, bo taka mialam wolna wole. Czemu akurat tego a nie innego, to chyba nie o wolna wolę chodzi tylko o co innego.

Jesli bym nie myslala, ze mam wolna wole to czulabym sie jak niewolnik wlasnego ciala, mozgu, a takich odczuć nie mam.

Nie wszystko da sie udowodnic naukowo, dlatego dla naukowego racjonalisty takie cos jak wolna wola nie istnieje
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując