Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy wolna wola istnieje?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 17:41   #28
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Czy wolna wola istnieje?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Jesli bym nie myslala, ze mam wolna wole to czulabym sie jak niewolnik wlasnego ciala, mozgu, a takich odczuć nie mam.
No niby tak, ale czy w związku z tym, że uważasz, że masz wolną wolę to wybierasz nie czuć się jak niewolnik swojego ciała? W rzeczy samej, gdybyśmy faktycznie wybierali co mamy czuć, to byłoby nam wszystko jedno, co czujemy.
Wyobraźmy sobie, że wybieramy swoje uczucia (i myśli) - tak jak to pisałaś wyżej. Ja chciałbym czuć przede wszystkim: miłość, harmonię, spokój, mieć poczucie obfitości. Tylko co to by było za życie? Przecież wszystkie jakości nabierają wartości w kontraście z innymi. Wartość ma to, co rzadkie a jednocześnie niosące przyjemność. Fakt, że nie mam wyboru (albo raczej to nie ja wybieram) sprawia, że życie staje się ciekawe, zaskakujące, żywe. Treścią życia jest zmiana oraz to, że nie wiemy co będzie za chwilę. I wydaje się nam jedynie, że poprzez zmniejszanie poczucia niepewności, będzie lżej. Gdy w istocie lżej się robi, gdy się tą niepewność akceptuje. Chociaż nawet to "akceptuje" to za wiele.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując