Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gdzie szukać pomocy, wsparcia, dachu nad głową?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-11-02, 18:30   #29
alternative069
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Gdzie szukać pomocy, wsparcia, dachu nad głową?

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Z powodu zdrowia faktycznego, czy z powodu renty? Bo jeśli normalnie funkcjonuje, to tak jak ktoś wyżej pisał, na stróżówkę mógłby pójść czy w podobne miejsce, wystarczy poszukać zakładów pracy chronionej w okolicy. Innym wyjściem jest praca zdalna, do której nie potrzeba kwalifikacji, może jakieś klepanie prostych tekstów copywriterskich czy zdalna obsługa klientów. Coś w tym stylu jest sporo ogłoszeń w internecie. Renty mu nie zabiorą.

"Osoba, która pobiera rentę z tytułu niezdolności do pracy, może osiągać dodatkowe przychody. Dotyczy to nie tylko osób, które mają orzeczoną częściową niezdolność do pracy, ale również tych osób, które mają orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy. Ważne jest, aby lekarz medycyny pracy wraził zgodę na zatrudnienie danej osoby na określonym stanowisku. Dla ZUS ważna jest natomiast kwota uzyskiwanego przychodu.

Jeśli uzyskiwany przychód nie będzie wyższy niż 70 procent przeciętnego wynagrodzenia (aktualnie jest to kwota 2979 zł), to można jednocześnie pracować i pobierać pełną kwotę renty. Jeśli przychód przekroczy 70 procent przeciętnego wynagrodzenia, ale nie będzie wyższy niż 130 procent przeciętnego wynagrodzenia (obecnie jest to kwota 5532,30), to ZUS będzie wypłacał część renty. ZUS całkowicie zawiesi wypłatę renty dopiero po przekroczeniu kwoty 130 procent przeciętnego wynagrodzenia, czyli 5532,30 zł. Kwoty te obowiązują do lutego 2018 roku Do ustalenia, czy osiągany przychód będzie powodował zmniejszenie lub zawieszenie wypłaty renty czy emerytury, bierzemy zawsze pod uwagę wysokość przychodu brutto.

Czytaj więcej: https://nowosci.com.pl/kiedy-rencista-moze-podjac-prace-i-kiedy-nie-bedzie-mu-to-grozilo-utrata-renty-zus-radzi-praca-rencistow-a-grozba-utraty-renty/ar/12917535"
Dziękuję za wiadomość. Jednak do końca nie wiem czy lekarz medycyny pracy wystawiłby mu zaświadczenie o możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy. Niby intelektualnie jest sprawny, ale nie wiem konkretnie jakie ma wady genetyczne, ponieważ niechętnie o tym mówi. Jutro podejmę z nim ten temat.

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to przyjmą do DPSu. Bo owszem zabiorą mu 80%renty ale resztę będzie musiała dopłacić rodzina czyli w tym momencie żona. A z tego co piszesz to z żona jak i z pozostalymi czlonkami rodziny nie za bardzo to może się trochę przeciągnąć. Bo MOPS niechętnie dopłaca do ludzi którzy mają rodziny.
No i patrząc na wysokość renty oraz tego że nigdy nie pracował to pewnie ma rentę socjalną. Nie wiem jak to jest z dorabianie przy rencie socjalnej.
No właśnie. Okazało się, że trzeba wpłacić 3000 zł żeby go przyjęli, więc ta opcja automatycznie odpadła.
Prawdopodobnie zamieszka w ośrodku dla byłych więźniów prowadzonym przez księży. Jeśli będzie mu tam źle, będziemy zastanawiać się co dalej.
alternative069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując