Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Postanowienia noworoczne
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 10:16   #28
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Postanowienia noworoczne

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja chcę robić postanowienia miesięczne. Planowanie na cały rok jest naprawdę trudne i to zdecydowanie za duży okres czasu. Wydaje mi się, że łatwiej będzie z listą rzeczy na styczeń, luty itd... Ewentualnie co nie wyjdzie, można przesunąć na kolejny miesiąc albo po prostu zmienić wizję. Zobaczymy jak wyjdzie .

Ja tak układam cały plan roczny.

Priorytety układam w najbliższym tygodniu, sprawy ważne do załatwienia, ale niekoniecznie na już, są układane w najbliższym miesiącu, ewentualnie dwóch najbliższych. Realizacja marzeń - osadzam w przestrzeni roku z możliwością przesuwania, ale są to widełki czasowe, więc im bliżej tego okresu tym lepiej bede wiedziec czy sie uda to zrealizować i kiedy dokladnie. Z reguły na początku roku mniej wiecej wiem jak bedzie wyglądac pierwsza połowa roku, drugą połowę planuje w czerwcu. W planach uwzględniam np. remonty, zakupy rzeczy droższych na które musze odłożyc pieniadze itd.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Szukałam wątku o postanowieniach na 2019 rok. Cieszę się, że znalazłam ten watek

Chciałabym w Nowym Roku:
1. realizować założenia minimalizmu, a mianowicie: kupować mniej gazet (babskie typu Dobre Rady, Pani Domu, ale też zdarzyło mi się kupić takie badziewie jak Cosmopolitan - masakra);
- nie kupować kosmetyków na zapas - a bo promocja, bo 2+1 ( mam np. 7 kremów do twarzy - nieużywanych, 6 dezodorantów - nieużywanych, itp.)
- rozważyć zakup różnych poradników (kupię, a potem się okazuję, że to reklamowany badziew) - teraz obowiązkowo sprawdzam recenzję w internecie
-pozbyć się niepotrzebnych rzeczy (wreszcie będę mieć porządek)

8. dbać o swój wygląd, czyli np.: mam tyle różnych fajnych ubrań, a zamiast tego, to ubieram ciągle to samo, iść do fryzjera (w życiu z 4 razy byłam), nauczyć się malować (za podkłady i pudry się nie biorę, zresztą biorę Izotroninę to chcę mieć twarz bez trądziku)

To jesteśmy dwie
Ja też chce wprowadzić minimalizm. Częściowo już się za to zabrałam w 2018. Oduczyłam się kupowania gazet kolorowych - uświadomiłam sobie, że wszystko jest w internecie. Nawet te same artykuły Z kosmetykami nadal walczę, ale już zawęziłam trochę zasoby, bo musiałam porobić denka, żeby nie wyrzucać na marnę produktów, które kupiłam. Poradniki - moja zmora, mam ich mnóstwo. Ostatnio trochę tych komercyjnych wystawiłam na sprzedaż, żeby nie zawadzały. Te bardziej wartościowe zostawiłam. Porządkowanie domu z niepotrzebnych rzeczy - jestem w trakcie. Dużo mi dało wyzwanie - codziennie wyrzuć jakąś niepotrzebną rzecz lub kilka takich rzeczy.


Dbanie o wygląd podpinam pod minimalizm, gdyż porządkuje garderobę i wyrzucam wszystkie pstrokate ciuchy, które kupiłam bo ładne, ale ich nie noszę bo i tak czuje sie najlepiej w szarościach, czerniach i beżach. Stąd moja szafa przechodzi metamorfozę. Przede mną jeszcze długa droga. Ale np. bez zastanowienia wyrzucam wszystko co zniszczone, zmechacone, podziurawione, poplamione. A bywało że nosiłam takie rzeczy



Także możemy się wspierać w tej kwestii.
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując