Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Randki przez Internet - Wasze doświadczenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-02-28, 20:30   #5005
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ale po co brać pol banki na kupno mieszkania? Za Odrą ludzie w przygniatającej większości mieszkania wynajmują a nie kupują.
Większość ludzi zarabia ile zarabia i zanim spłaca wymarzoną kawalerkę która kupili za kredyt na 30 lat, to będą na emeryturze. I będą gnić na 20 metrach wykończonych w najtańszych materiałach z leroya byle nie płacić wyzyskujacemu kamienicznikowi.
Jak ktoś lubi uwiązać się kredytem na 30 lat do jednego miejsca to spoko opcja. I liczyć ze będzie pracował przez 30 lat ciagle w tym samym miejscu. Powodzenia.
Jednak gdybym ja robił za ta przeciętna pensje to bym wynajmował co jakiś czas coś nowego, fajnego, przeprowadzal sie bliżej do nowej pracy i żył jak człowiek, a nie do końca życia oglądał każda złotówkę z 5 stron, bo mi na ratę kredytu może nie starczyć.

Kupno mieszkania obecnie ma tylko sens inwestycyjny a nie konsumpcyjny. Nie rozumiem tego pędu Januszy za własnymi metrami, choćby gdzieś na zadupiu, choćby ciasne, przy torach, lotnisku. Ale by było. Przegięcie w druga stronę.

Nie chcę się sprzeczać ale wiele zależy od tzw. "punktu widzenia".
btw. absurdem jest wynajmować mieszkanie skoro można spłacać własne.


Jeżeli chodzi o mnie, wkład duży (kredyt niewielki - przy złych wiatrach do spłaty w kilka lat).
Mieszkanie w Niemczech? (niezbyt chcę zmieniać swoje życie). btw za te pieniądze mógłbym mieć przyzwoity dom kilkanaście kilometrów poza granicami miasta - ale niestety cenniejszą walutą jest dla mnie czas (tracić codziennie 1,5h na przebijanie się przez korki jest olbrzymim absurdem - ten czas można zagospodarować zdecydowanie lepiej).
Nadal temat Niemiec? Biorąc pod uwagę globalizację i kwestie zarobkowe... sory ale na tle Polski nie zawsze jest to atrakcyjny kierunek migracji. xD


Jak widzisz, życie jest naprawdę czymś względnym. Nie można tak po prostu generalizować...
---
btw. za Odrą jest nieco inna mentalność. Pan który wynajmuje Ci mieszkanie za Odrą traktuje prywatność jak świętość. W Polsce niestety jest z tym naprawdę słabo..

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2019-02-28 o 20:33
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora