Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-03-25, 15:59   #1334
syrzgl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny!

Kupiłam zestaw startowy do hybrydy na ebayu z lakierami neonail. Pierwszy raz w życiu robiłam sobie hybrydę i mam w sumie 3 problemy z lakierem. W Was moja nadzieja. Może któraś z Was też się z tym spotkała?

1. Lakier zasycha na pędzelku i brzegach buteleczki Nałożenie bazy, dwóch warstw lakieru i topu zajęło mi prawie dwie godziny. Taka byłam przejęta i tak mi się ręce trzęsły. Efekt był cudowny, ale kiedy po dwóch tygodniach zdjęłam hybrydę i chciałam nałożyć nową, okazało się, że baza i top są w porządku, ale kolor jakby zasechł na całej długości pędzelka i tego plastikowego patyczka. Widać to na zdjęciu. Płakać mi się chciało. Dopiero jak usunęłam drewnianym patyczkiem płaty lakieru i wyczyściłam pędzelek cleanerem, udało się malować, ale w lakierze zostały zaschnięte farfocle. Kiedy nakładam lakier na paznokcie, one też się pojawiają. Zdejmuję je więc z paznokcia patyczkiem, ale malowanie to udręka i babranina. Jest mi szkoda, bo dopiero raz użyłam lakieru. Zastanawiam się, co zrobiłam nie tak. Chciałabym tego uniknąć, bo mam jeszcze dwa nienaruszone lakiery. Ten na zdjęciu to french medium pink z neonail. Dodam jeszcze, że malowałam paznokcie w pochmurny dzień, bez lampy, a lakier przechowuje w kartoniku w szafie, bez dostępu słońca.

2. W bazie są jakby pyłki. Na pewno nie z paznokcia, bo po opiłowaniu i zmatowieniu płytki, oczyszczam ją szczoteczką z resztek pyłku i szybko przemywam wodą. Osuszam ręcznikiem i dopiero po kilku minutach oczyszczam wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Mimo to jak nakładam bazę, to pod światło widzę zatopione w niej drobinki. Skąd one się biorą? Możliwe że z tzw. bezpyłowego wacika?

3. W lakierze są mini bąbelki/ pęcherzyki powietrza. Jak maluję, muszę więc pilnować, żeby nie zostały i dlatego kilka razy przejeżdżam pędzelkiem, aż nic nie widać.

Czy Wy też macie takie atrakcje? Może już widzicie co robię nie tak? Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190311_125412.jpg (91,3 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190311_131936.jpg (98,7 KB, 29 załadowań)
syrzgl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując