Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spirala - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 08:20   #834
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Hormonalna ma także działanie mechaniczne jak nie hormonalna.
Działanie antykoncepcyjne jest w obu podobnej zasady-
1. Zagęszczenie śluzu żeby zatrzymać plemniki i nie dopuścić do zaplodnienia.
2 niedopuszczenie do implantacji, jeśli już dojdzie do zapłodnienia przez powodowanie jałowego stanu zapalnego w macicy.
+ 3. w hormonalnych, scienienie endometrium ( tam się zagnieżdża ewentualna ciąża, w ściemnionym nie ma gdzie wiec dodatkowa ochrona)

Te hormony w hormonalnych, bardziej chyba są obliczone na korygowanie bolesności i nadmiernych krwawień u kobiet które mają z tym problem .
No i dają szanse na stosowanie tej formy antykoncepcji kobietom które nie tolerują miedzi.
O tym się mało mówi, ale warto to przemyśleć, uczuleniowca i osoby z chorobami autoimmunologicznymi powinny uważać i jednak wybierać hormonalne bez miedzi. ( srebrne też mają miedź)


Ja mam wkładkę a nie pojechałam za granice na ubezpłodnienie, bo tylko wkładka hormonalna była sposobem na nie branie tabletek ( bardzo źle toleruje + mam mastiopatyczne piersi wiec za duże ryzyko zrakowacenia) a ograniczenie nadmiernych krwawień.
Inaczej i tak po sterylizacji musiałabym mieć wkładkę, albo brać tabletki, albo dalej się wykrwawiać co miesiąc jak fontanna.


Swoją droga, tym sposobem, chyba nawet ksiądz nie mógłby się mnie czepić o antykoncepcję, bo wkładkę mi założono leczniczo, a nie antykoncepcyjne.
Dzięki za wyjaśnienie. Też mam sporo zmian w piersiach, torbiele i jakiś no to wewnątrzsutkowy węzeł chłonny nie to czort wie. Kiedyś z biopsji wyszła dysplazja. Aktualnie raz w roku chodzę na USG do WCO w Gdańsku. Podobno mają najlepszych radiologów. Wiem, że jesteś z Gdyni [emoji6] Wcześniej przez 5 lat miałam robione co pół roku. Taka spirala, to duża wygoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując