Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy Bóg istnieje?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-05-09, 15:06   #992
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez lisipadol Pokaż wiadomość
Dlaczego bełkot? To teraz spójrzmy okiem ateisty.

Jest sobie Świat, Boga nie ma nikt nie ingeruje w życie, zło pochodzi od czynów człowieka, tsunami wulkany zjawiska atmosferyczne, choroby od złej diety, chemia w jedzeniu, bo człowiek tak marnie produkuje, wypadki, przypadek po prostu, ciąże z defektem przypadek zły zbieg okoliczności, złe geny, etc, i ateista sobie żyje. Bóg nic nie robi bo go nie ma.

Teraz wierzący, jak wyżej, z tym że jest Bóg który go osądzi za czyny po śmierci, które czyny są dobre a które złe powiedział w przykazaniach. I tyle. Nie spójne? Dla mnie spójne.

To ateiści sądzą że jeśli by istniał Bóg toby spełniał ich zachcianki, i ratował, dla wierzących, może być Bóg który nie ingeruje i tyle, a za dobre i morlane życie jest nagorda, za złe niemoralne kara, piekło, lub nieistnienie czyli druga śmierć.

Kto uwierzy i żyje według moich przykazań ma życie wieczne kto nie, umrze, przestanie istnieć? -cytat z biblii. Nigdzie w Biblii nie ma, że Bóg to świety Mikołaj.
Widzisz.

Życie nie jest sprawiedliwe.

Ja wiem, że fajnie pomyśleć, że nad tym wszystkim stoi Bóg i pilnuje, żeby było sprawiedliwie.

Ale ja lubię sobie pomyśleć, że mam 3 miliardy dolarów na koncie.

Tylko że sam fakt, że coś byłoby fajne, nie znaczy, że jest prawdziwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując